Međunarodna suradnja

Sveučilišni odjel za stručne studije domaćin je 2. međunarodnog Erasmus + International Weeka

U tjednu pred blagdan sv. Dujma, zaštitnika grada Splita, Sveučilišni odjel za stručne studije, Sveučilišta u Splitu, domaćin je 2. međunarodnog Erasmus + International Week-a pod nazivom „GETTING TOGETHER – introducing  institutions and fostering collaboration“ s 55 sudionika iz 16 zemalja. Događanje je svečano otvoreno u utorak, 2. svibnja, a trajat će do 5. svibnja.

Kako je kazao pročelnik Sveučilišnog odjela za stručne studije dr. sc. Petar Pepur profesor stručnog studija, organizacija ove aktivnosti dio je strateškog usmjerenja Sveučilišnog Odjela za stručne studije prema internacionalizaciji i umrežavanju s međunarodnim visokoobrazovnim institucijama. Naime, program ovogodišnjeg međunarodnog tjedna daje naglasak na predstavljanje i umrežavanje partnerskih ustanova. Cilj je unaprijediti postojeće oblike suradnje te identificirati prilike za unapređenje suradnje kroz Erasmus+ programe, naglasak na Blended Intensive Programmes (BIP) te rad alijanse European University of the Seas (SEA-EU).

Sveučilište i Odjel, kao i glavne naglaske programa, uvodno je predstavio dr. sc. Goran Ćorluka, viši predavač, zamjenik pročelnika za nastavu i međunarodnu suradnju. Iz programa izdvajamo predavanja pod nazivom „Role of emotions in Intercultural Setting“ koje će održati dr. sc. Jasmina Rogulj, “Joint Study Program Collaboration: Opportunities and Challenges – European Universities of the Seas (SEA-EU) Experience”, u organizaciji dr. sc. Ivane Jadrić i dr. sc. Gorana Ćorluke te radionice „Intercultural Collaboration: Different Languages, Worlds Apart?“ dr. sc. Silvane Tokić i “Blended Intensive Program (BIP) – Sharing Experience and Advancing Collaboration” Ane Ćosić.

Svoj doprinos programu dat će članovi Odjela za međunarodnu i međusveučilišnu suradnju Sveučilišta  Splitu, kao i Uprava te djelatnici Odjela za stručne studije.

Uz radni dio tjedna ponuđen je i bogati društveni program. U suradnji s „Likovnom udrugom Emanuel Vidović – Split“ organizirana je izložba likovnih djela (40 autora) na temu „Dalmacija u mom oku“. Za sudionike je organizirana vođena tura  gradom Splitom, gradom Solinom, arheološkim nalazištem Salona te izlet na slapove Krke i u grad Šibenik.

Program međunarodnog tjedna nalazi se u prilogu.

Vezani dokumenti