Međunarodna suradnja

Sveučilište u Splitu domaćin sastanka Pododbora za kvalitetu i etiku SEA-EU alijanse

Sveučilište u Splitu je domaćin dvodnevnog događaja eksperata SEA-EU alijanse, koji rade na pitanjima osiguravanja kvalitete i etike na SEA-EU sveučilištima. Odborom predsjeda Sveučilište u Splitu, na čelu s prof. dr. sc. Milom Dželalijom i prof. dr. sc. Anom Marušić. Na dvodnevnom skupu bit će riječi o razvoju vizije SEA-EU sustava osiguravanja kvalitete i etike, održivom razvoju internih i eksternih procesa za osiguravanje razvoja u edukaciji, istraživanjima, ali i trećoj misiji SEA-EU sveučilišta, kao i o usklađivanju postojećih procedura povjerenika za zaštitu podataka.

Također, teme sastanka će biti i razvoj SEA-EU alijanse u smjeru stvaranja zasebne pravne osobe kao i rasprava o politikama intelektualnog vlasništva i iskorištavanja zajedničkih istraživanja nastalih pod okvirom drugih projekata koji nastaju pod SEA-EU alijansom.

Jedna od glavnih vrijednosti koju će ovaj sastanak donijet će zasigurno biti i analiza dosadašnjih projektnih aktivnosti s ciljem signalizacije u slučaju odstupanja kao i izrada preporuka na temelju aktivne analize trenutnog stanja u pogledu akademskog priznanja, kvalifikacija, odgovornog istraživanja i inovacija, integriteta istraživanja, etičkih pregleda, kvalitete zajedničkih programa itd.