Najave i događanja

Svečano proslavljen Dan Fakulteta građevinarstva, arhitekture i geodezije

Svečana sjednica Fakultetskog vijeća Fakulteta građevinarstva, arhitekture i geodezije u Splitu održana je u petak 21. prosinca u povodu Dana Fakulteta.

Sjednici su nazočili dekan izv.prof.dr.sc. Nikša Jajac i prodekani doc.dr.sc.Nikolina Živaljić, doc. dr.sc. Ivo Andrić, prof.art. Neno Kezić, doc,dr, Martina Baučić, doc.dr.sc. Neno Torić, prof.dr.sc. Alen Harapin te ostali uvanici: rektor Sveučilišta u Splitu prof.dr.sc. Dragan Ljutić, bivši dekani prof. dr.sc. Jakša Miličić, , prof.dr.sc. Dušan Marušić, prof.dr.sc. Bernardin Peroš, prof.dr.sc.Boris Trogrlić, profesori emeritusi: prof. dr. sc. Tanja Roje Bonacci i prof. dr. sc. Ognjen Bonacci, zaposlenici fakulteta , vanjski suradnici, članovi Studentskog zbora fakulteta, studentice i studenti te predstavnici suradničkih tvrtki i institucija.

Pozdravne riječi nazočnima je uputio rektor Ljutić čestitavši im na dosadašnjim znanstvenim i stručnim uspjesima.
Fakultet građevinarstva, arhitekture i geodezije je važna sastavnica našeg Sveučilišta i stoga ćemo im pružiti potporu i u njihovom daljnjem razvijanju, kako u pogledu širenja prostornih kapaciteta tako i pozitivnom kadrovskom politikom, naročito kada su u pitanju mladi ljudi, postdoktoranti koje trebamo zadržati na našem Sveučilištu i dati im mogućnost zapošljavanja – kazao je rektor Ljutić poručivši studentima da se obrazuju, uče i rastu jer su oni naš zalog za bolju budućnost.

Dekan Jajac je u svom izvješću o radu Fakulteta posebno istaknuo produktivnost znastvenika, koja se najbolje očituje u broju objavljenih radova u 2018. Godini. Naime, ukupno je objavljeno 67 znanstvenih i stručnih radova u časopisima, od toga je indeksirano u bazama 29 u Current Contents Connect, 49 u Web of science i 54 u Scopusu. Također je objavljeno 46 znanstvenih i stručnih radova/sažetaka u zbornicima skupova, 2 znanstvena i stručna poglavlja u knjigama te 8 znanstvenih knjiga, udžebnika i skripta, monografija i zbornika kojima je izdavač bio FGAG ili su urednici/autori bili djelatnici FGAG-a.

Sve ove godine uspješnog rada Fakulteta, plod su truda i rada svih naših djelatnika od profesora emeritusa do mladih znanstvenika – poručio je dekan Jajac.

Prof.dr.sc. Predrag Miščević, član Povjerenstva za izdavačku djelatnost Sveučilišta u Splitu izložio je prikaz izdavačke aktivnosti FGAG:  Leksikon splitske moderne arhitekture, Autor: Darovan Tušek, Utjecaj vjetra na konstrukcije, Autor: Bernardin Peroš, Spliski matun, Autor: Edo Šegvić, Grad Split i arhitekt Ante Kuzmanić, Autori tekstova: Ante Kuzmanić, Vedran Mimica, Sanja Matijević Baročot, Autori eseja: Denis Kuljiš, Robert Plejić, Saša Randić, Tonči Peović, Andro Krstulović Opara (intervju), Jere Kuzmanić, ASMOSIA XI: interdisciplinary studies on ancient stone: proceedings of the Eleventh International Confernce of  ASMOSIA (Association for the Study of Marble & Other Stones in Antiquity) Split, 18.-22. May 2015, Urednici: Daniela Matetić Poljak i Katja Marasović,  Zbornik: Zajednički temelji 2018 – uniSTem: šesti skup mladih istraživača iz područja građevinarstva i srodnih tehničkih znanosti, 25.-26. rujna 2018., Split, Urednici: Marina Sunara Kusić i Morena Galešić ,Stručna publikacija: Urbact III: Solin – grad na moru, Urednici: Marijana Žižić, Hrvoje Bartulović i Dujmo Žižić, Časopis: International Journal for Engineering Modelling Vol. 30 (2018), No. 1-2, Urednici: Vedrana Cvitanić, Mirela Galić, Alen Harapin, Dragan Poljak, Boris Trogrlić, Počasni urednici: Ante Mihanović i Pavao Marović.

Svečana sjednica bila je prigoda i za dodjelu nagrada. Tako je za dugogodišnji rad i postignuća tijekom rada na FGAG nagrađena Anka Karan te mr. sc. Vladica Herak Marović, a prof.art Ante Kuzmanić za godine marljivog i predanog rada na Fakultetu.
Dodijeljene su nagradei najboljim studentima, Nagrada dekana za posebna sportska postignuća osvajanjem europskog sveučilišnog prvenstva u nogometu 2018. godine te doprinos promociji Fakulteta studentu Filipu Omaziću te nagrada „Ivana Šverko“ koja je pripala studentici  Dori Stupalo.