Najave i događanja

Održana 55. promocija doktora znanosti Sveučilišta u Splitu

Svečana promocija doktora znanosti Sveučilišta u Splitu održana je u petak, 17. svibnja  na Medicinskom fakultetu. Riječ je jubilarnoj  55. promociji na kojoj je uručeno 57 diploma. Svečanosti su nazočili prorektori Sveučilišta, članovi Senata te predstavnici Splitsko-dalmatinske županije i Grada Splita. Doktorantima se obratio rektor Sveučilišta u Splitu prof.dr.sc. Dragan Ljutić, čestitavši im na velikom uspjehu.

-  Danas je najsvečaniji dan, ne samo u našem gradu, nego i u državi jer slavimo znanje i pozitivna događanja koja unosimo u naš svakodnevni, ponekad i bremeniti život. Sveučilištu 57 doktora znanosti na jednom mjestu predstavlja veliku snagu i brojne mogućnosti promicanja znanja u cijelom svijetu. Prema rangiranjima svjetskih sveučilišta vidimo kolikim koracima naše Sveučilište grabi, a pojedine grane su na visokim pozicijama na meritornim ljestvicama kao što je primjerice Šangajska – ustvrdio je rektor Ljutić.

Naglasio je kako biti doktor znanosti danas znači početak znanstvenog puta, poručivši promoventima kako su im vrata Sveučilišta otvorena.

- Tražite svoje mjesto ovdje, širite svoju marljivost, svoj rad, a ovogodišnja promocija, kao i mnoge prije nje, su putokaz kako dalje. Kada pogledamo kamo stremimo i s kojom kvalitetom raspolažemo u našoj sredini, vi ste nam na ponos – kazao je rektor splitskog sveučilišta.

Rektor je iskazao zadovoljstvo što se na Sveučilištu planira otvoriti još doktorskih škola jer za to ima prostora.

- U Splitu zaista možete dosegnuti zvijezde. Otiđite u  svijet, no vratite se ovdje i radite jer su mogućnosti velike. Vi ste naša snaga – rekao je, istaknuvši i četiri doktorska studijska programa, koja su dobila oznake visoke kvalitete prema ocjeni Agencije za znanost i visoko obrazovanje.

- Naše Sveučilište je funkcionalno integrirano i stalno se radi na još većem zajedništvu. Bez dobre edukacije i znanja nema napretka. Nemojte se bojati pitati i predlagati, tu smo da prihvatimo sve vaše sugestije na dobrobit Sveučilišta, zahvaljujem Vam se na vašem trudu, dali ste neizmjeran doprinos našem Sveučilištu – zaključio je rektor Ljutić.

U glazbenom dijelu programa sudjelovao je ansambl za suvremenu glazbu S/UMAS Umjetničke akademije u Splitu pod ravnanjem docenta Gordana Tudora.

Promovirani su pristupnici koji su doktorsku disertaciju obranili na sljedećim fakultetima:

Ekonomski fakultet:

1. Damir Đogić

2. Maria Đogić

3. Darko Horvatin

4. Miroslav Ivić

5. Velimir Jukić

6. Ana Juras

7. Mario Matković

8. Mijana Matošević Radić

9. Zoran Paunović

10. Marija Vukoja