Najave i događanja

Svečano proslavljen Dan Prirodoslovno-matematičkog fakulteta

Svečanom sjednicom u utorak 27. svibnja obilježen je Dan Prirodoslovno-matematičkog fakulteta. Sjednici su, uz profesore i djelatnike fakulteta, nazočili rektor Sveučilišta u Splitu prof.dr.sc. Dragan Ljutić s prorektorima, članovi Senata, zamjenik župana Splitsko-dalmatinske županije Luka Brčić, pročelnik Grada Splita za društvene djelatnosti Mate Omazić te brojni drugi uzvanici.

U pozdravnom govoru rektor Ljutić je uputio čestitke Fakultetu istaknuvši kako je riječ o jednoj od najboljih sastavnica splitskog sveučilišta čiji profesori svojom znanstvenom izvrsnošću i publikacijama u eminentnim časopisima značajno doprinose visokom rangiranju Sveučilišta na svjetskim ljestvicama.

Da je zaista riječ o sastavnici koja se može pohvaliti  uspjesima u različitim segmentima svoje djelatnosti od znanstvene produktivnosti, promocije znanosti do unaprjeđenja nastavnih procesa moglo se čuti u izlaganju dekana prof.dr.sc  Nikole Koceića Bilana.
- Mi smo jedan od dva PMF-a u Hrvatskoj i od davne 1945. kontinuirano obrazujemo i stavljamo na tržište izuzetno kvalitetne kadrove što najbolje govori činjenica da naše bivše studente možete naći na različitim radnim mjestima u svim segmentima gospodarstva diljem Hrvatske, ali i šire. Profilirali smo se u istinski centar prirodoslovlja, kako u gradu, tako i u državi – istaknuo je dekan naglasivši kako osim prenoseći im znanja i vještina, nastoje mlade ljude formirati na način da promiču temeljne ljudske vrijednosti i činjenice utemeljene na znanosti koje razotkrivaju istinu nasuprot laži.

U izvješću o radu u prošloj godini dekan je nabrojao niz aktivnosti: osuvremenjivanje, unaprjeđenje i internacionalizacija studijskih programa, širenje Erasmus mreže novim sporazumima, dva međunarodna, pet nacionalnih, četiri bilateralna znanstveno-istraživačkih projekata, jačanje suradnje s gospodarstvom, jačanje znanstveno-istraživačke infrastrukture, promocija znanosti, razvijanje mreže nastavnih baza, fakultetski seminari, izdavanje stručnog časopisa Odjela za matematiku i prve monografije PMF-a, konferencije, međunarodne ljetne škole… te brojna studentska događanja.

Proslava Dana Fakulteta bila je prigoda da se dodjele nagrade i priznanja profesorima, djelatnicima i studentima.

Nagrade za izvrsnost u znanstveno-istraživačkom radu:

• Docentica Ana Maravić

• Redovita profesorica Leandra Vranješ Markić

• Docent Ivica Ljubenkov

• Docentica Andrijana Ćurković.

• Docent Hrvoje Kalinić

• Izvanredni profesor Mladen Hraste

• Dr. sc. Tomislav Rončević

Nagrada za popularizaciju znanosti i promociju Fakulteta:

• Docentica Antonela Paladin

Nagrade studentima za poseban uspjeh u nastavnim i izvannastavnim aktivnostima:

• Dora Boban

• Josipa Vidaković

• Josip Gabričević

Nagrada za izuzetno zalaganje u radu:

• Radomir Terzić

Nagrada za životno djelo