Najave i događanja

Na Ekonomskom fakultetu po prvi put u Hrvatskoj izvodit će se Executive Program namijenjen poslovnoj zajednici

Dekan Ekonomskog fakulteta izv.prof.dr.sc. Vinko Muštra i Tanja Dressen, direktorica Dressen Coaching i njemačka stručnjakinja za razvoj lidership vještina predstavili su u utorak 11. listopada na konferenciji za medije program edukacije za postojeće i buduće lidere u poslovnoj zajednici, tzv. Executive Program za područje jugoistočne Europe.

S ponosom možemo kazati da je Ekonomski fakultet u Splitu u još jednoj stvari prvi u Hrvatskoj. Naime, u suradnji s tvrtkom Dressen Coaching pokrećemo program cjeloživotnog obrazovanja za našu poslovnu zajednicu. Tu prvenstveno mislimo na rukovodeći kadar, odnosno na srednji i top menadžment. Taj program ćemo započeti virtualnim događajem 28. listopada namijenjen ekskluzivno za naše partnere, privatne i javne poslovne subjekte s kojima imamo dugogodišnju suradnju. Ovaj događaj je uvodni događaj na kojem će se prezentirati kako će program izgledati i trajat će cijeli dan od 10 do 17 sati. Vjerujemo da će on polučiti uspjeh i bit nam nit vodilja za sve ono što ćemo pripremiti 2023. godine. Naime, u 2023, godini planiramo veći broj kratkotrajnih, atraktivnih programa edukacije u Splitu, u trajanju od 3 do 5 dana – kazao je dekan istaknuvši kako će predavači biti najbolji rukovodeći ljudi, ne samo s akademskim obrazovanjem na najprestižnijim fakultetima, već koji su se dokazali i u praksi u vodećim međunarodnim korporacijama.

Program će, prema riječima dekana Muštre, biti izvrsna prilika za dodatno učenje i usavršavanje naših poslovnih ljudi. Interes za program je već veliki i to ne samo u Hrvatskoj, već je prepoznat i u cijeloj Europi te nekim drugim kontinentima.

Cilj nam je pružiti priliku menadžmentu u Hrvatskoj da usavrše svoja znanja i uče od ljudi koji su na vrhunskim pozicijama u korporacijama diljem svijeta. Takve edukacije se u Americi stalno provode, a kod nas tog vida cjeloživotnog obrazovanja još uvijek nedostaje. Na taj način možemo postati još kompetitivniji – kazala je Tanja Dressen, direktorica Dressen Coachinga.

Executive Program je jedinstven program obrazovanja za postojeće i buduće lidere kojeg Ekonomski fakultet pokreće s Tanjom Dressen i njenim kolegama s vodećih svjetskih sveučilišta kao što su Harvard, Oxford, Stanford, HEC Paris i Cambridge

Cilj partnera je udružiti svoje iskustvo i znanje kako bi ga prenijeli onima koji žele razviti svoje liderske vještine, a sve kako bi doprinijeli promjenama u gospodarstvima zemalja jugoistočne Europe i šire. Čitav program će biti dostupan i online putem posebne aplikacije s obzirom da je namjera je uključiti što veći broj lidera i poduzetnika iz cijelog svijeta, bez obzira na vremensku zonu.

Predavanja i seminari će pokrivati teme kao što su zelena tehnologija, FinTech, razvoj vještina vođenja, izgradnja uspješnog poslovanja, neuropsihološko vođenje i mnoge druge aktualne teme. Predavači su iz cijelog svijeta poput Silicijske doline, Dubaija te Pariza.