Najave i događanja

Poziv volonterima za futsal spektakl: Osjeti čaroliju & osiguraj najljepše ljetno iskustvo

Za nešto manje od dva tjedna, veliki reflektori najljepšeg amfiteatra podno Marjana bit će usmjereni na Europsko sveučilišno prvenstvo u futsalu, koje će ugostiti najbolje studentske futsalere i futsalerke. Prije nego se glavni zastori futsal pozornica otvore, ali i za vrijeme Prvenstva, za scenografiju su, uz organizatore, zaduženi i volonteri – duša i srce svakog velikog događanja pa tako i ovog.

Glavno mjesto radnje su dvorane na Gripama i na Poljudu, a vrijeme održavanja manifestacije koja u svojoj tematici spaja more, sunce, Split i futsal, od 18. do 26. srpnja 2023. godine. Kao važna karika, i vi možete biti dio organizacije, u jednom od sljedećih timova:

•  Sportski tim
  •  IT tim / Akreditacijski tim
  • Media tim
  • Protokol & ceremonije

Jedan od organizatora natjecanja je i krovna organizacija sveučilišnog sporta u Hrvatskoj, Hrvatski akademski sportski savez, posebno posvećen volonterima i volonterskom programu koji traje tijekom cijele godine. S ciljem izgradnje baze volontera u području sportskog menadžmenta, prva generacija volonterske i leadership akademije – UniSport ViLA, stekla je diplome te će biti dio splitskog spektakla.

„Iskustvo koje sam dobila tijekom volontiranja i na Akademiji jednostavno se ne može opisati, nepresušno je vrelo emocija i zaista mogu reći da je svako događanje na mene ostavilo poseban trag. Moja uloga na Europskom sveučilišnom futsal prvenstvu bit će koordinacija volontera, a vama iz srca poručujem da dođete i da budete dio najljepšeg ljetnog iskustva“, kazala nam je Splićanka Karla Srdanović, dugogodišnja volonterka i polaznica Akademije, koja kada su ovakva događanja posrijedi, ne dvoji ni trenutka za odvojiti svoje slobodno vrijeme.

Dok će u momčadi splitskog sveučilišta zaigrati i igrači AFC Universitasa, najmlađi klupski uzrasti jednoglasno su najavili da ovo volontiranje ne propuštaju: „AFCU dica će volontirati na futsal spektaklu. Budi faca i volontiraj i ti, bit će ludo i nezaboravno!“

Uz Karline preporuke & srčane pozive najmlađih igrača splitskog Universitasa, imamo još jedan motiv više da nam se pridružite jer najbolji volonteri ovog prvenstva, sudjelovat će na U19 Europskom futsal prvenstvu koje će se u smiraj ljeta, održati u Poreču, a nastavno na Ugovor o suradnji koji su potpisali Hrvatski nogometni savez (HNS) i Hrvatski akademski sportski savez (HASS).

Split je oduvijek centar svita, a ovoga ljeta postat će i epicentar studentskog futsala. Na vama je samo da se prijavite na poveznici ovdje & prepustite valu emocija, novih iskustava, poznanstava i vještina! Vidimo se na #EUCFutsal!

Foto: Unisport HR