Najave i događanja

Revija studentskih filmova umjetničkih akademija iz Splita i Bresta u Kinoteci Zlatna vrata

U sklopu SEA-EU alijanse, pod vodstvom izv. prof. dr. sc. Sandre Sterle s Umjetničke akademije u Splitu (UMAS) razvila se suradnja University of Western Brittany Cinematographic Studies iz Bresta (Francuska) i Odsjeka za Film i video UMAS-a. Kao plod zajedničkog rada, u tjednu od 14. lipnja delegacija studenata i nastavnika Sveučilišta iz Bresta dolazi u posjet Umjetničkoj akademiji u Splitu. Prilikom posjete, održat će se prezentacije studentskih radova u kinoteci Zlatna vrata, u utorak, 15. lipnja te u srijedu 16. lipnja.

Program prezentacija:
1. dan - 15. lipnja 2021. godine
Ordinary landscape / Paysage ordinaire, Damien Monnier, 86 min
Against Winds and Tides/Contre Vents et marées, Bénédicte Pagnot et Nathalie Markault, 52 min
Mauxtus, by Saskia Corlu, 15 min
Between flowers there are ruins /Au milieu des fleurs il y a des ruines,  Elyea Serres, 15 min

2. dan - 16. lipnja 2021. godine
Find the Name/ Trouvez le nom, Isabelle Le Corff & collectif étudiants, 47 min
Ferwell/ Oproštaj, Dan Oki, 80 min
Dove sei, amor mio, Veljko Popović, 10,20 min
Solidarity network/ Mreža solidarnosti, Gildo Bavčević, 30 min
Silvio the Dragon/ Silvio zmaj, Lucija Bosančić 12,46 min