Najave i događanja

Svečano proslavljen Dan Medicinskog fakulteta

Svečanom sjednicom Fakultetskog vijeća obilježen je u utorak, 26.ožujka, Dan Medicinskog fakulteta Sveučilišta u Splitu.
Tom prigodom čestitke svim studentima i zaposlenicima uputio je rektor Sveučilišta u Splitu prof.dr.sc. Dragan Ljutić.

Medicinski fakultet je, obzirom na znanstvenu produktivnost i stručni rad, perjanica našeg Sveučilišta, ali važno je istaknuti da bez zajedništva i sinergije svih sastavnica i ljudi ne bismo postigli ovako značajne rezultate na svjetskim rang listama. U tome je naša vrijednost i ako njegujemo zajedništvo nema prepreke koju nećemo prijeći – poručio je rektor Ljutić istaknuvši također i važnost suradnje, odnosno spoja mladih ljudi i vrhunskih iskusnih stručnjaka na našem Sveučilištu.  Rektor je u svom govoru najavio i povezivanje Sveučilišta sa splitskim znanstvenim institutima, što će donijeti novu vrijednost, ne samo tim ustanovama već i Gradu Splitu i Splitsko-dalmatinskoj-županiji.

U svom izvješću dekan prof.dr.sc. Zoran Đogaš istaknuo je kako upravo istraživačkim skupinama Medicinskog fakulteta pripada veliki dio zasluga za dobar ranking Sveučilišta prema znanstvenoj produktivnosti. Naime, u 2017. i 2018. godini broj citiranih radova u bazi WoSCC je174-224, broj citata 8691-9302, prosječni Impact Factor: 4,126 – 4,221, obranjenih doktorskih disertacija 13-21.

U prilog činjenici o vrlo znanstveno aktivnoj sastavnici ide i podatak da su u protekloj godini provodili 40 projekata, 28 nacionalnih i 12 međunarodnih. Prema riječima dekana u planu je i otvaranje novog studija farmacije na engleskom jeziku te uređenje studentske Poliklinike dentalne medicine na Kampusu, a potpisan je i Memorandum o znanstveno-istraživačkoj suradnji  s KBC-om Split.

Također, kontinuirano unaprjeđuju svoje informatičke sustave, opremaju Knjižnicu kliničkih vještina, a ništa manje aktivni nisu bili studenti Medicine koji su tijekom godine održali niz zanimljivih događanja, predavanja, radionica.