Najave i događanja

Alumni Sveučilišta u Splitu ima novu predsjednicu

U Vijećnici "Don Frane Bulić" Sveučilišta u Splitu održana je 30. studenog 2021. godine izvanredna izborna skupština udruge ALUMNI SVEUČILIŠTA U SPLITU (ASUS). U ASUS su udružene udruge alumna (nekadašnjih studenata) sastavnica Sveučilišta u Splitu i to Ekonomskog fakulteta, Katoličkog bogoslovnog fakulteta, Kemijsko-tehnološkog fakulteta, Kineziološkog fakulteta, Pomorskog fakulteta, Prirodoslovno-matematičkog fakulteta, Sveučilišnog odjela za forenzične znanosti, Sveučilišnog odjela za stručne studije i Sveučilišnog odjela za studije mora.

Na sjednici je za predsjednicu ASUS-a izabrana Sandra Kovačić, bacc. oec., (iz Udruge alumna Sveučilišnog odjela za stručne studije) dosadašnja dopredsjednica ASUS-a, koja je zaposlena u bankarskom sektoru kao direktorica poslovnice. Dosadašnja predsjednica doc. dr. sc. Mirjana Milić (iz udruge alumna Kineziološkog fakulteta) razješena je na osobni zahtjev.

Skupština je dopunila Statut Udruge odredbama o elektroničkim sjednicama tijela Udruge. Naime, opće poznata ograničenja kretanja i neposrednih kontakata, koja su uvedena zbog pandemije zarazne bolesti Covid-19, ubrzala je realizaciju planova da se suvremena informacijsko-komunikacijska tehnologija iskoristi kao potpora ispunjavanju svrhe koju imaju tijela Udruge u obavljanju Statutom utvrđenih prava i obveza.

Uvažavajući objektivne okolnosti u pandemiji, zastupnici udruga alumna sastavnica u skupštini krovne sveučilišne udruge zadužili su izabranu predsjednicu ASUS-a i Koordinacijski odbor ASUS-a za žurno ažuriranje smjernica za rad alumna.