Najave i događanja

Frédéric Hemmer, voditelj Odjela za informatiku na CERN-u, posjetio je Sveučilište u Splitu

Frédéric Hemmer, voditelj Odjela za informatiku na CERN-u, posjetio je u ponedjeljak 13. svibnja Sveučilište u Splitu u pratnji prof.dr.sc. Svena Gotovca, dekana FESB-a i prof.dr.sc. Ivice Puljka, a primili su ga rektor prof.dr.sc. Dragan Ljutić s prorektorima prof.dr.sc. Tomislavom Kilićem i prof.dr.sc. Leandrom Vranješ Markić.

Profesor Hemmer je u Splitu povodom otvaranja „Thematic CERN School of Computing”,  škole koja se već sedmu godinu održava u Mediteranskom institutu za istraživanje života. Škola je namijenjena  studentima, inženjerima i znanstvenicima s nekoliko godina iskustva u fizici čestica, računalstvu ili srodnim područjima, a organizira je CERN u suradnji sa Fakultetom elektrotehnike, strojarstva i brodogradnje. ove godine okupila je sudionike iz 14 zemalja svijet, a otvorenju je nazočio i rektor Ljutić.