Najave i događanja

Delegacija Sapir Academic Collegea posjetila Sveučilište u Splitu

Delegacija Sapir Academic Collegea iz Izraela u sastavu dr. Ruth Eitan, voditeljica Ureda za međunarodne odnose, dr. Ori Lev i dr. Erez Tzfadia, s Odjela za javne politike i upravu, posjetila je u utorak, 10. rujna splitsko sveučilište. U Rektoratu ih je primio prof. dr. sc. Dragan Ljutić, rektor Sveučilišta u Splitu s prorektoricom prof.dr.sc. Đurđicom Miletić i izv. prof. dr. sc. Glorijom Vickov, dekanicom Filozofskog fakulteta te Ivanom Pletković, voditeljicom Ureda rektora.

Na sastanku se razgovaralo o mogućnostima  suradnje ovih viskoobrazovnih ustanova.  Također, bilo je riječi o mogućnostima razmjene studenata i nastavnika te suradnje na zajedničkim projektima.  Sapir je najveće izraelsko javno učilište, a s radom je počeo 1963. godine kao Regionalni centar za obrazovanje odraslih. Sapiru je 1998. godine odobrena neovisna akademska akreditacija Vijeća za visoko obrazovanje.