Najave i događanja

Delegacija Sveučilišta u Splitu u posjetu Sinju

Sastanak na temu nastavka realizacije projekta Sveučilišta u Splitu u vidu moguće disperzije pojedinih sveučilišnih studija po većim središtima Splitsko-dalmatinske županije održan je u utorak, 21. srpnja, u prezentacijskoj dvorani Muzeja Sinjske alke.

Cilj ovog projekta u Sinju je predstavio rektor splitskog Sveučilišta prof. dr. sc. Dragan Ljutić s prorektorima, prof. dr. sc. Leandrom Vranješ  Markić, prof. dr. sc. Đurđicom Miletić, prof. dr. sc.  Tomislavom Kilićem, prof. dr. sc. Goranom Kardumom i izv. prof. dr. Željkom Radićem. Sastanku su nazočili i članovi Ureda rektora, glavni tajnik Sveučilišta Filip Klarić Kukuz, pročelnica Ureda Ivana Pletković, tajnica Nataša Musap te voditeljica Odjela za financijsko poslovanje i računovodstvo Jelena Hrga, kao i pročelnik Odjela zdravstvenih studija prof.dr.sc. Stipan Janković, voditelj studija Mediteranske poljoprivrede doc.dr.sc. Leo Gracin i voditelj studija Hotelijerstvo i gastronomija prof.dr.sc. Ivan Pavić. Domaćini splitskom sveučilišnom izaslanstvu bili su članovi Viteškog alkarskog društva (VAD) na čelu s predsjednikom Stipom Jukićem, vojvodom Boškom Ramljakom, dopredsjednikom Dinkom Bošnjakom, harambašom Ivom Vukasovićem, tajnikom Ivanom Nasićem, domaćinom  VAD-a Jerkom Ivandićem te prof.dr.sc. don Josipom Dukićem zajedno s gradonačelnicom Kristinom Križanac i sinjskim gvardijanom fra Antom Čovom.

Rektor Ljutić je zahvalio domaćinima na gostoprimstvu i iskazanoj želji za obostranu suradnju te je istaknuo kako dolazak cijelog vodstva splitskog Sveučilišta ukazuje da Sinj ima značajno mjesto u nastavku realizacije projekta disperzije nekih sveučilišnih studija po većim središtima naše Županije. U tom smislu, veliki potencijal za dodatni razvoj studija Mediteranske poljoprivrede nalazi se na ovom području - od Sinjskog polja, smještajnih i prostora za učenje, uz blizinu sjedišta Sveučilišta.

Domaćini su izrazili zadovoljstvo ovim projektom, kojim bi Sinj dobio dodatnu mogućnost razvoja u pogledu obrazovanja studenata, te su mu pružili svekoliku podršku.

Izvor: Ferata.hr