Najave i događanja

Dobitnici državne nagrade za znanost za 2020. godinu

ODBOR ZA PODJELU DRŽAVNIH NAGRADA ZA ZNANOST, imenovan Odlukom Hrvatskoga sabora na 2. sjednici održanoj 16. prosinca 2021. godine donio je ODLUKU O DODJELI DRŽAVNIH NAGRADA ZA ZNANOST ZA 2020. GODINU.

Između ostalih dobitnika kojima ovom prilikom čestitamo, našlo se i troje nagrađenih kolega sa Sveučilišta u Splitu.

Nagradom za životno djelo iz područja tehničkih znanosti nagrađen je prof. dr. sc. Frano Barbir, professor emeritus, Fakultet elektrotehnike, strojarstva i brodogradnje Sveučilišta u Splitu.

Godišnjom nagradom za znanost iz područja društvenih znanosti nagrađen je prof. dr. sc. Dario Miočević, Ekonomski fakultet Sveučilišta u Splitu.

Godišnjom nagradom za znanstvene novake za područje društvenih znanosti nagrađena je Barbara Gilić, mag. cin., Kineziološki fakultet Sveučilišta u Splitu.

Kolege su ujedno dobitnici i naše sveučilišne nagrade.

Čestitamo svima nagrađenima!

Foto: mzo.gov.hr