Najave i događanja

Još jedan veliki uspjeh Sveučilišta u Splitu!

Vijeće za elektroničke medije je na 30-21 sjednici održanoj 28. srpnja 2021. donijelo odluku o izboru najpovoljnijeg ponuditelja temeljem Obavijesti o namjeri davanja koncesija broj 3/21 za područje Grada Splita (G-ST2).

Odlukom rektora, Sveučilište u Splitu natjecalo se za koncesiju te je kao najpovoljniji ponuditelj, temeljem provedenog postupka tajnog glasovanja, jednoglasno izabrano.

Navedenom odlukom Sveučilištu u Splitu dodjeljuje se radijska koncesija na predmetnom području na razdoblje od 11 godina.

Radio Kampus aktivan je preko sedam godina, a radi se o projektu studentskog radija pod vodstvom udruge 'Studenti za studente Split'. Posljednje četiri godine studentski glas mogao čuti online na www.radiokampus.com.hr, a ove godine odlučeno je napraviti jedan veliki korak prema ostvarivanju frekvencije te Sveučilište u Splitu staviti rame uz rame s ostalim svjetskim sveučilištima kao i sveučilištima diljem Republike Hrvatske koji već dugi niz godina imaju frekvenciju svog studentskog radija.