Najave i događanja

Održana edukacija o izradi programa cjeloživotnog obrazovanja s posebnim naglaskom na mikrokvalifikacijama

U okviru novoosnovanog Centra za cjeloživotno obrazovanje Sveučilišta u Splitu održana je prva u nizu edukacija na temu razvoja obrazovnih programa utemeljenih na načelima cjeloživotnog učenja. Poseban naglasak na ovoj prvoj radionici bio je stavljen na primjenu Hrvatskog kvalifikacijskog okvira u području razvoja programa namijenjenih odraslima. Radionicu je održala voditeljica Centra izv. prof. dr. sc. Morana Koludrović s Filozofskog fakulteta u Splitu.

Centar za cjeloživotno obrazovanje Sveučilišta u Splitu osnovan je 31. ožujka 2022. godine na 64. sjednici Senata Sveučilišta u Splitu. Glavni cilj Centra je omogućiti stalno praćenje i unaprjeđenje sustava i programa cjeloživotnog obrazovanja na Sveučilištu i sastavnicama, promicati istraživanja cjeloživotnog obrazovanja, razvijati nove programe obrazovanja odraslih te povećati vidljivost i dostupnost programa cjeloživotnog obrazovanja na sastavnicama.