Najave i događanja

Okrugli stol Udruge Liberato „Što nakon obrazovanja?“

U povodu Međunarodnog dana osoba s invaliditetom studentska udruga Liberato, u suradnji sa Sveučilištem u Splitu, Splitsko-dalmatinskom županijom i Europskim parlamentom Uredom za Republiku Hrvatsku, organizira okrugli stol pod nazivom „Što nakon obrazovanja?“, koji će se održati u petak, 2. prosinca, s početkom u 11 sati u SPINIT Tehnološkom parku, Matoševa 56.

Panelisti na skupu su Željana Zovko, zastupnica u Europskom parlamentu, Stipo Margić, predsjednik Udruge Liberato, Marina Vlaić, viša stručna savjetnica Centra za profesionalnu rehabilitaciju Split, Maja Karaman Grbavac, savjetnica pravobraniteljice za OSI, Ivan Bogdanović, voditelj Ureda za studente s invaliditetom Sveučilišta u Splitu, Denis Marijon, predsjednik Hrvatskog saveza udruga za mlade i studente s invaliditetom SUMSI, i Jerko Šarić, predsjednik Studentskog zbora Sveučilišta u Splitu.

Sudionike će uvodno pozdraviti prof. dr. sc. Nikola Koceić-Bilan, prorektor Sveučilišta u Splitu za studente, nastavu i poslovanje, Stipe Čogelja, zamjenik splitsko-dalmatinskog župana i Tihana Maglica, voditeljica Odsjeka za socijalnu skrb i zdravstenu zaštitu Grada Splita.

Prošlogodišnji Okrugli stol u organizaciji Udruge Liberato bavio se tematikom školstva i zastupljenosti osoba s invaliditetom u visokoškolskom obrazovanju, dok ove godine idu korak dalje - što nakon obrazovanja?

Program konferencije nalazi se u prilogu.

Vezani dokumenti