Najave i događanja

Poziv na SEA-EU konferenciju društveno-korisnog učenja na temu: „Community - engaged University“

SEA-EU alijansa organizira međunarodnu znanstveno - stručnu konferenciju naziva Community-engaged University, koja će se održati u Splitu, 20. svibnja 2022. godine.

Osim sveučilišta koja su dio alijanse (University of Split, University of Cadiz, University of Brest, University of Gdansk, University of Kiel, University of Malta), na konferenciji se očekuju sudionici još dodatnih predstavnika sveučilišta poput Vrije Universiteit Brussel, Catholic University of Portugal, University of Warmia and Mazury in Olsztyn, Babeș-Bolyai University of Cluj-Napoca, University King's College London, Uniservitate Program at the Catholic University of Eichstätt-Ingolstadt, University Centre Saint-Ignatius Antwerp (UCSIA), Croatian Microbiological Society, Faculty of Information and Media Studies, Western University, University of Zagreb, University of Rijeka itd.).

Uz predstavnike akademskog svijeta, na konferenciji će svoj iskustva prezentirati i predstavnici udruga kao i studenti koji su imali priliku sudjelovati u radu na društveno-korisnom učenju kroz svoje školovanje.

Podršku konferenciji pruža i European Observatory of Service-Learning in Higher Education.

Konferencija će imati znanstvenu dimenziju jer će radovi biti objavljeni u online zborniku nakon konferencije, no orijentirana je i prikupljanju stručnog iskustva nastavnika, studenata i predstavnika udruga. Stoga, ako vas zanima kako se angažirati, kako potaknuti vašu instituciju na aktivniji angažman u društvu – svakako posjetite ovaj događaj. Nadamo se ugodnom druženju i razmjeni iskustva na međunarodnoj razini.

Konferencija se održava 20. svibnja 2022. godine u periodu od 09:00-17:00 sati, na adresi Matoševa 56, Split (SPINIT inkubator)

Program konferencije nalazi se u prilogu ove objave.

Izvor: SEA-EU tim Sveučilišta u Splitu

Vezani dokumenti