Najave i događanja

Predsjednik Vlade RH Andrej Plenković posjetio Sveučilište u Splitu

Predsjednik Vlade Andrej Plenković s ministrom znanosti i obrazovanja prof. dr. sc. Radovanom Fuchsom, potpredsjednikom Hrvatskog sabora Antom Sanaderom, saborskim zastupnicima Brankom Bačićem i Antom Bačićem te Damirom Krstičevićem, posebnim savjetnikom za poslove obrane, posjetio je u utorak, 16. veljače, Sveučilište u Splitu. Tom prigodom susreli su se s prof. dr. sc. Draganom Ljutićem, rektorom splitskog sveučilišta, prorektorima  prof. dr. sc. Đurđicom Miletić, prof. dr. sc. Leandrom Vranješ Markić, prof. dr. sc. Goranom Kardumom, prof. dr. sc. Tomislavom Kilićem i prof. dr. sc. Željkom Radićem, Filipom Klarićem-Kukuzom, glavnim tajnikom, Ivanom Pletković, pročelnicom Ureda rektora, Jelenom Hrgom, voditeljicom Odjela za financijsko poslovanje i računovodstvo, Ivanom Žižićem, ravnateljem Studentskog centra, i Marijanom Bašićem, koordinatorom infrastrukturnih projekata na Sveučilištu. Susretu su nazočili splitsko-dalmatinski župan Blaženko Boban i splitski gradonačelnik Andro Krstulović Opara.

Na sastanku je bilo riječi o proteklom razdoblju u kojem je Sveučilište u Splitu ostvarilo značajne uspjehe, kao i o budućim projektima. Naime, Sveučilište u Splitu je dio inicijative Europska sveučilišta, gdje kao član saveza Europsko sveučilište mora ima posebnu ulogu u digitalizaciji brojnih procesa. Posebno je bilo riječi o studijskim programima, onima nedavno pokrenutima kao što su studiji Mediteranske poljoprivrede u Sinju i Hotelijerstva i gastronomije u Makarskoj, do novih studija Psihologije na engleskom jeziku te Novinarstva i komunikologije. Razgovaralo se i o ulaganjima u infrastrukturu Sveučilišta u Splitu, kroz financiranje iz fondova Europske unije, kao što je izgradnja novog studentskog doma na Kampusu za koji je u tijeku izrada glavnog projekta. Novi dom bi imao oko 600 ležajeva, što bi bilo povećanje od skoro 50 posto u odnosu na sadašnje kapacitete studenskog smještaja u SC-u. Isto tako na Kampusu, u planu je i izgradnja nove zgrade za potrebe sveučilišnih odjela i samostalnih studija splitskog sveučilišta.