Najave i događanja

Prof. dr. sc. Igor Štagljar u posjetu Sveučilištu u Splitu

Prof. dr. sc. Igor Štagljar, ugledni znanstvenik sa Sveučilišta u Torontu, u četvrtak, 15. listopada, posjetio je Sveučilište u Splitu. Na sastanku u Rektoratu prof. Štagljara je primio rektor Sveučilišta u Splitu prof. dr. sc. Dragan Ljutić, s prorektoricom za međunarodnu suradnju prof. dr. sc. Đurđicom Miletić, pročelnicom Ureda Ivanom Pletković i koordinatorom za infrastrukturu Marijanom Bašićem.

Prof. dr. sc. Igor Štagljar je jedan od najproduktivnijih hrvatskih znanstvenika u inozemstvu, a protekle tri godine surađuje i s Mediteranskim institutom za istraživanje života. Ovom prigodom razgovaralo se o još intenzivnijim oblicima suradnje prof. Štagljara sa splitskim sveučilištem.

Igor Štagljar, red. prof. Sveučilišta u Torontu u Kanadi, svjetski priznat znanstvenik na području proteomike, u kojem području njegov istraživački tim danas u svijetu ima jednu od vodećih uloga, dopisni je član Hrvatske akademije znanosti i umjetnosti. Rođen je 1966. u Zagrebu. Na tamošnjem je Prirodoslovno-matematičkom fakultetu 1990. diplomirao molekularnu biologiju. Školovanje je nastavio u Švicarskoj, gdje je 1994. doktorirao molekularnu biologiju na Švicarskom federalnom institutu (ETH) u Zürichu. Nakon toga usavršavao se na Sveučilištu u Zürichu, na dva poslijedoktorska studija na kojima se bavio istraživanjima u području transkripcijskih faktora te aspektima DNA replikacije i popravka kromosoma u ljudskim stanicama. U Kanadi od 2005. godine radi kao redoviti profesor na Odjelu za biokemiju i medicinsku genetiku Medicinskog fakulteta Sveučilišta u Torontu.