Najave i događanja

PROMOCIJA SVEUČILIŠNIH I STRUČNIH PRVOSTUPNIKA, STRUČNIH SPECIJALISTA TE MAGISTARA STRUKE NA KINEZIOLOŠKOM FAKULTETU U SPLITU

U ponedjeljak, 12. srpnja 2021. godine održana je svečana promocija stručnih i sveučilišnih prvostupnika i prvostupnica kineziologije, stručnih specijalista i specijalistica kineziologije, te magistara i magistri kineziologije Kineziološkog fakulteta u Splitu. Zbog poštivanja epidemioloških mjera promocija je održana na otvorenom, na igralištu Nadbiskupijske klasične gimnazije u Splitu.

Dekan fakulteta prof. dr. sc. Damir Sekulić zajedno s prodekanom za nastavu izv.prof. dr. sc. Hrvojem Karninčićem, prodekanom za znanost  doc. dr. sc. Miodragom Sasićem i prodekanom za poslovanje izv.prof. dr. sc. Goranom Gabrilom, promovirao je 61 stručnog prvostupnika/prvostupnicu kineziologije uz 4 prvostupnika pristupnika programa na engleskom jeziku, 20 stručnih specijalista/specijalistica kineziologije, 55 sveučilišnih prvostupnika/prvostupnice kineziologije te 50 magistara/magistri kineziologije te uručio nagrade najuspješnijim studentima.

Dekan se u svom pozdravnom govoru najprije svima zahvalio jer su odlučili doći na taj događaj. Svojim dolaskom pokazali su koliko je njima i svima nama važno biti tu. Pokazali su koliko cijene činjenicu da su u prilici biti tu!

Nazočnima se govorom obratila i najbolja studentica te naglasila važnost kineziološke struke i djelovanja u današnje vrijeme.

Dekan je još istaknuo kako je KIF jedan mali fakultet, u malom gradu, u maloj zemlji. Međutim, upravo ta činjenica da su danas tu svima daje za pravo da budu ponosni na svoj fakultet, svoj grad i svoju zemlju. Nadodavši da im takvi trenuci i događaji svima daju za pravo vjerovati da ljudski duh može pobijediti sve nedaće pa i ovakve s kojima se suočavamo zadnje dvije godine i zbog koje lani nisu imali svečanu promociju.

Čestitao je svima; studentima zato jer su došli do kraja jedne važne etape u svom životu, a posebne čestitke uputio je obiteljima i roditeljima koji su ih na tom putu pratili. Ipak ih je zamolio da ne misle kako je tom etapom njihov put završen. Ukazao im je da znanje trebaju obnavljati i dopunjavati kako bi s vremenom više vrijedilo.

Pred kraj je istaknuo da o njima samima ovisi hoće li biti ukorak  s vremenom, ali da o tome misle od sutra, da je dan promocije dan rezerviran za slavlje koje su svi zaslužili.

Za kraj je svima još jednom zaželio sreću i uspjeh.