Najave i događanja

Studentski foto natječaj na temu „The sea and us“

U sklopu SEA-EU projekta, Sveučilište u Splitu, zajedno sa svojim partnerima (Sveučilište u Cadizu, Sveučilište u Brestu,  Sveučilište u Gdansku, Sveučilište u Kielu, Sveučilište u Malti), raspisuje studentski FOTO NATJEČAJ na temu „The sea and us“. Svaki student može prijaviti maksimalno tri fotografije. Prva tri mjesta na našem Sveučilištu ulaze u završnicu natjecanja šest sveučilišta između kojih će se odabrati ukupni pobjednik.

Prijavljena fotografija mora odražavati poveznicu između ljudi i mora. Neke od ponuđenih tema koje mogu poslužiti kao inspiracija su:

• Održivi život uz more, s mora i s njim

• Pomorsko i kulturno nasljeđe

• Pomorski i obalni gradovi

• Priroda i čovjek

• Morski krajolik i krajolik

Natječaj je otvoren od 1. do 25. listopada 2020.

Glasanje za lokalnog pobjednika: od 1. do 21. studenog 2020.

Glasanje za ukupnog pobjednika: 1. do 21. prosinca 2020.

Kako se prijaviti:

• Fotografije poslati preko Jumbo maila

Registracijski obrazac popuniti i poslati na: seaeu@unist.hr.

Kako se bira pobjednik?

• Preko društvenih mreža (udio od 20 posto u odabiru pobjednika)-  fotografije će se postaviti 1. studenog 2020. godine u album na Instagram profilu seaeu.unist te će se pratiti broj označenih fotografija koje su se korisnicima najviše svidjele,

• Izbor stručnog žirija (udio od 80% u odabiru pobjednika) - stručni žiri se sastoji od 4 predstavnika: profesionalni fotograf, predstavnik SEA-EU projekta, dva nastavnika s Umjetničke akademije.

Koja je nagrada?

• Lokalni pobjednik (ovisno o osvojenom prvom, drugom ili trećem mjestu) dobiva nagradu u vrijednosti od 30, 50 ili 100 EUR za kupnju proizvoda iz područja kulture (karte za izložbe, kupnja knjige, karte za koncerte itd.)

• Ukupni pobjednik dobiva nagradu u vrijednosti od 350 EUR koja pokriva troškove putovanja vlakovima po Europi.

Odabrane prijavljene fotografije će biti razvijene te će se organizirati SEA-EU izložba koja će biti otvorena u Splitu za vrijeme predsjedanja Governing Boarda (sastavljenog od rektora i prorektora svih šest sveučilišta), 14. i 15. prosinca 2020. godine.

Više detalja možete pročitati u tekstu Natječaja.

Kontakt za više informacija: seaeu@unist.hr.

Vezani dokumenti