Otvoren je drugi krug prijava za PSYCHOLOGY - novi preddiplomski sveučilišni studij na engleskom jeziku Filozofskog fakulteta u Splitu

Još nekoliko mjesta...

Od jeseni kreće novi preddiplomski sveučilišni studij Psihologije na engleskom jeziku na Filozofskom fakultetu u Splitu. U prvom krugu predselekcijskog postupka ostalo je nekoliko slobodnih mjesta pa su prijave za upis za mjesta uz plaćanje pune školarine trajat otvorene do 25. kolovoza 2021. godine.

Godišnja puna školarina iznosi 6000 eura, a upisna kvota za studente koji plaćaju punu školarinu je 34 mjesta.

Studij pruža znanja i vještine provođenja psihologijskih istraživanja i temeljna znanja iz znanstvenih disciplina srodnih psihologiji te omogućava orijentaciju studenata unutar različitih psihologijskih disciplina i glavnih teorijskih pristupa. Koncept studija u potpunosti je usklađen sa zahtjevima Europskog kvalifikacijskog standarda za psihologe „EuroPsy“ koju je izradila EFPA (Europska federacija psihologijskih udruženja/European Federation of Psychologists’ Associations).

Nastava se izvodi u potpunosti na engleskom jeziku i traje tri godine. Studenti završetkom studija stječu 180 ECTS i zvanje prvostupnik psihologije.

Osigurana su i dodatna dva mjesta uz punu stipendiju školarine kroz sve tri godine studija (uz uvjet redovitog studiranja). Glavni kriteriji za upis na dva stipendirana mjesta su hrvatsko državljanstvo, završetak srednjoškolskog obrazovanja u RH, slabiji socioekonomski status te izvrsnost u dosadašnjem obrazovanju. Prijave za dva stipendirana mjesta otvorene su do 25. kolovoza 2021. godine.

Nastava će se odvijati na Filozofskom fakultetu u Splitu te u znanstvenim jedinicama pojedinih sastavnica Sveučilišta u Splitu poput Medicinskog fakulteta. U izvedbi programa će sudjelovati i nastavnici s međunarodnih institucija poput Yale University, Santa Fe Institute, Northeastern University iz SAD-a i Université de Poitiers iz Francuske.

Detaljnije informacije o studijskom programu, prijavama i selekcijskom postupku dostupne su na www.st-psychology.eu.

Kontakti:

izv. prof. dr. sc. Darko Hren (dhren@ffst.hr)

v.d. pročelnik Odsjeka za psihologiju

Ivana Pisac Šumić, mag. philol. angl. et ital. (ipsumic@ffst.hr)

tajnica Odsjeka za psihologiju