Potpisan Sporazum s Integrativnim istraživačkim institutom za znanosti pri Humboldt-Universität zu Berlin

Rektor Sveučilišta u Splitu prof. dr. sc. Dragan Ljutić i direktor Integrativnog istraživačkog instituta za znanosti pri Humboldt-Universität zu Berlin prof. dr. sc. Jürgen P. Rabe potpisali su u petak, 26. studenog, sporazum kojim se definira suradnja Centra izvrsnosti za znanost i tehnologiju – Integracija mediteranske regije (STIM-REI) Sveučilišta u Splitu i berlinskog Instituta te se stvara temelj za proširivanje iste u budućnosti.

Institucije će, među ostalim, surađivati na znanstvenim projektima, razmjeni studenata i profesora, ali i organiziranju konferencija, čime će zajednički doprinijeti razvoju znanosti u okvirima ovih dviju ustanova i šire.
Potpisivanju ugovora su nazočile prof. dr. sc. Leandra Vranješ Markić, prorektorica za znanost i inovacije i Prof. Dr. Dr. h.c. Vlasta Bonačić-Koutecký, voditeljica Centra STIM-REI.