Radionica za predlagatelje standarda zanimanja i dionike sustava vaučera

Radionica za predlagatelje standarda zanimanja i dionike sustava vaučera održava se danas na Sveučilištu u Splitu. Tom prigodom su Matej Petranović i Irena Bačelić iz Ministarstva rada, mirovinskoga sustava, obitelji i socijalne politike i mr. sc. Emita Blagdan, pomoćnica ravnateljice Agencije za znanost i visoko obrazovanje pred predstavnicima svih sastavnica Sveučilišta u Splitu prezentirali nekoliko važnih tema; o sustavu vaučera za obrazovanje za nezaposlene i zaposlene osobe, o ulozi standarda zanimanja i primjena Hrvatskog kvalifikacijskog okvira u sustavu vaučera, analitičkim alatima u HKO konceptu; o katalogu zelenih i digitalnih vještina; o ulozi standarda kvalifikacija u primjeni HKO-a za razvoj obrazovnih programa na razini visokog obrazovanja. Prof. dr. sc. Nikola Koceić-Bilan, prorektor za studente, nastavu i poslovanje i izv. prof. dr. sc. Morana Koludrović, voditeljica Centra za cjeloživotno obrazovanje uvodno su goste pozdravili i naglasili važnost tema o kojima se danas raspravlja.