Studentski život

Međunarodna i nacionalna nagrada za izvrsnost i primjer dobre nastavne prakse dodijeljene izv. prof. dr. sc. Draženu Čularu i Cro Sport Talent Lab timu

International Higher Education Teaching Excellence Award 2021/2022 (1. mjesto) i National Teaching Excellence Award "Best of Croatia" (1. mjesto) dodijeljene izv. prof. dr. sc. Draženu Čularu i Cro Sport Talent Lab timu.

Međunarodni „PROFFORMANCE“ konzorcijum sastavljen od predstavnika Ministarstava znanosti i obrazovanja, europskih studentskih udruga i drugih pravnih osoba u području visokog obrazovanja raspisao je natječaj International Higher Education Teacher Excellence Award 2021/2022 ( https://profformance.eu/call-for-application) s ciljem prepoznavanja primjera izvrsne nastavne prakse i nagrađivanja nastavnika u sustavu visokog obrazovanja.

U konkurenciji 130 međunarodnih primjera dobre prakse prijava Kineziološkog fakulteta sa splitskog sveučilišta pod rednim brojem 437 izv. prof. dr.sc. Dražena Čulara i njegovog tima pod nazivom: „Implementation of Non Goverment Organisations (NGO) as Teaching Basis in High Education and Research (TBI&HER)“ je u procesu vrjednovanja osvojila 1. mjesto u području: 4. Utjecaj i misija u i za društvo.

U konkurenciji 17 primjera dobre nastavne prakse iz Republike Hrvatske nagrada za najbolji projekt nacionalne razine "Best of Croatia" također je dodijeljena splitskom timu.

Dodjela nagrade upriličena je na konferenciji u Budimpešti 16. lipnja 2022. god. Samim činom dodjele nagrade prof. Čular je postao AMBASADOR i član PROFFORMANCE Network, a model nastavnih baza Kineziološkog fakulteta Sveučilišta u Splitu uvršten je u “PROFFORMANCE best practices of teaching excellence” bazu podataka kojoj se može pristupiti na poveznici: https://award.profformance.eu/search

Pored voditelja, čestitke zaslužuju Erasmus i hrvatski studenti, kao i ostali članovi tima koji su sudjelovali u izradi i implementaciji modela: izv. prof. dr. sc. Ana Kezić, prof. dr. sc. Sunčica Delaš-Kalinski, prof. dr sc. Zoran Grgantov, izv. prof. dr sc. Vladimir Ivančev (svi Kineziološki fakultet) , izv. prof. dr sc. Tina Tičinović Kurir (MEFST), prof. dr. sc. Zoran Valić (MEFST), Ivica Zelić (Centar izvrsnosti SDŽ), Željka Čagalj (CAF-Europski institut za talente, obrazovanje, istraživanje i razvoj), Johnny Padulo (Universita degli Studi di Milano, Italia), dr. sc. Doris Matošić (HNK Hajduk), izv. prof. dr. sc. Mario Tomljanović (Cosmosport), izv. prof. dr sc. Mirjana Milić (HOS), Jelena Marot (HTS), dr. sc. Biljana Kuzmanić, (HPS), Martin Grgić (HRS), dr. sc. Tea Bešlija (postdoktorandica), Matej Babić (doktorand).

SAŽETAK PRIMJERA DOBRE PRAKSE: Implementacija nevladinih organizacija u visoko obrazovanje i istraživanje na Kineziološkom fakultetu Sveučilišta u Splitu osmišljena je kao primjer dobre prakse povezivanja znanja i resursa u funkciji unaprjeđenja rezultata, edukacijskih i istraživačkih procesa (primjer sport). Ciljevi su:

1.Ojačati istraživački i edukacijski potencijal povezivanjem znanstvenog, javnog i privatnog sektora;

2.Unaprijediti uvjete realizacije nastave;

3.Unaprijediti uvjete za istraživački rad,

4.Organizirati edukaciju u rukovanju suvremenom tehnologijom.

Jezgru modela predstavlja istraživački Projekt Hrvatske zaklade za znanost (IP-2020- 02-3366) Biološka, kronološka i relativna dob u funkciji uspostave Hrvatskog nacionalnog sustava detekcije i razvoja sportskih talenata, koji je omogućio formiranje Cro Spot Talent Laba i realizaciju nagrađenog primjera dobre prakse.