Studentski život

SLUŽBENO OTVOREN STup! 2021 – Međunarodno sveučilišno startup natjecanje

U organizaciji Studentskog poduzetničkog inkubatora koji djeluje pri Ekonomskom fakultetu u petak, 18. lipnja, započelo je dvodnevno međunarodno sveučilišno startup natjecanje Stup!2021. Natjecanje je ove godine ugostilo preko 30 startup timova sa 16 sveučilišta iz 10 država. Potporu natjecanju su pružili Grad Split, Sveučilište u Splitu, WorldChicago te alijansa Europskog sveučilišta mora (SEA-EU), alijansa iz koje su sudjelovali timovi sa Sveučilišta iz Cadiza, Gdanska i s Malte.

U velikom amfiteatru Ekonomskog fakulteta u Splitu, uz poštivanje svih nužnih epidemioloških mjera otvoren je ovaj događaj koji je ugostilo brojne respektabilne suce iz uvaženih poduzetničkih investicijskih kuća iz Austrije, Hrvatske, Mađarske, Nizozemske, Poljske, Portugala, Singapura i Ujedinjenog Kraljevstva.

Skup su otvorili dekanica Ekonomskog fakulteta, prof. dr. sc. Maja Fredotović, prorektorica Sveučilišta u Splitu za znanosti i inovacije, prof. dr. sc. Leandra Vranješ Markić te gđa. Ela Žižić, pročelnica Službe za gospodarstvo, obrtništvo i turizam Grada Splita.

Nakon pozdravnih govora, studentima su predstavljene vrijedne nagrade nakon čega su svoje prezentacije imali međunarodni suci. Nakon što su se studenti upoznali s kompetencijama i stručnošću sudaca, započelo je samo natjecanje u kojem su studenti prezentirali svoje startup projekte. Nakon petominutnih prezentacija, studenti su dobivali konstruktivne kritike te sugestije za unaprjeđenje svojih projekata od sudaca koji su im bili dodijeljeni.

Osim službenog natjecateljskog dijela, svi zainteresirani su se mogli susresti sa članovima žirija kroz niz neformalnih događaja organiziranih kroz cijeli tjedan. Stoga je ovaj događaj od velike važnosti za sveučilišnu, poduzetničku i startup scenu naše regije.

Stup!2021 se održava danas i sutra, u hibridnom izdanju, koje se može pratiti preko web stranice: http://www.stup.efst.hr/live-stream/