Studentski život

Svečane promocije Prirodoslovno-matematičkog fakulteta!

Svečane promocije sveučilišnih prvostupnika i magistara struke Prirodoslovno–matematičkog fakulteta u Splitu održane su u petak, 13. svibnja, na trgu ispred Zgrade tri fakulteta.

Tom prigodom, dekan fakulteta prof. dr. sc. Nikola Koceić-Bilan, zajedno s prodekanom za nastavu doc. dr. sc. Nikolom Marangunićem i prodekanom za poslovanje doc. dr. sc. Vladimirom Pleštinom, promovirao je

• 22 sveučilišna prvostupnika biologije i kemije
  • 13 sveučilišnih prvostupnika fizike
  • 1 sveučilišnog prvostupnika fizike i informatike
  • 24 sveučilišna prvostupnika informatike
  • 19 sveučilišnih prvostupnika informatike i tehnike
  • 22 sveučilišna prvostupnika matematike
  • 5 sveučilišnih prvostupnika matematike i tizike
  • 3 sveučilišna prvostupnika matematike i informatike
  • 12 sveučilišnih prvostupnika nutricionizma
  • 15 magistara edukacije biologije i kemije
  • 10 magistara fizike i 2 magistra edukacije fizike
  • 11 magistara edukacije informatike
  • 7 magistara edukacije informatike i tehnike
  • 5 magistara matematike i 7 magistara edukacije matematike
  • 2 magistra edukacije matematike i fizike, te
  • 2 magistra edukacije matematike i informatike.

Dekan se u svom pozdravnom govoru obratio svim prisutnim gostima promovenata i zahvalio im na povjerenju što su Fakultetu dali priliku da njihovu djecu obrazuje u vrhunske stručnjake za kojima je velika potražnja na tržištu rada. Studentima je čestitao jer nisu odabrali lakši put, već trnovitiji i podsjetio ih da njihova diploma, kao malo koja, ima jednaku vrijednost svugdje u svijetu i predstavlja potvrdu vladanja univerzalnim jezikom prirodnih znanosti kojim objašnjavamo svijet oko sebe i razotkrivamo lažne teze.

Dekan je poručio promoventima da nikad ne smiju prestati raditi na sebi.

- Vaše poslanje nije samo da budete odgovorni i profesionalni na svojim radnim mjestima, već da mijenjate svijet oko sebe, kritički se osvrćete na njega, razotkrivate laži i prevare u društvu i promičete istinske vrijednosti kojima smo vas učili - zaključio je dekan Koceić-Bilan.