Svečano proslavljen Dan Kemijsko-tehnološkog fakulteta

61. obljetnica utemeljenja i djelovanja Kemijsko-tehnološkog fakulteta u Splitu (KTF) obilježena je 22. listopada u velikom amfiteatru Zgrade tri fakulteta.  Uz upravu Fakulteta, na čelu s dekanom prof.dr.sc. Matkom Ercegom, svečanoj proslavi su nazočili prorektor prof. dr. sc. Tomislav Kilić, kao i brojni djelatnici i studenti Fakulteta.

- Zadovoljstvo mi je pozdraviti vas u ime svih studenata i djelatnika Sveučilišta u Splitu, u ime rektora prof.dr.sc. Dragana Ljutića i u svoje osobno ime. Kao jedna od najstarijih institucija Sveučilišta u Splitu zaslužni ste za rast i razvoj samog Sveučilišta, kako prije, a tako se nadamo da će biti i u budućnosti. Brojne generacije studenata i nastavnika dale su svoj doprinos i utkale su dio svoga rada, života i postigle da KTF bude ozbiljna i respektabilna institucija, kako na nastavnom, tako i na znanstvenom i visokostručnom radu. Fakultet je znanstveno-nastavna sastavnica, ali bih rekao da je ipak temeljna zadaća svakog fakulteta obrazovanje mladih ljudi, mladih stručnjaka koji će biti nositelji i koji jesu nositelji razvoja u našoj regiji i zemlji. Vjerujem da će KTF i u tome biti uspješan ubuduće, kao što je bio i do sada - poručio je prorektor Kilić.

- Kao i svake godine, prisjećamo se svega što smo napravili u prošloj akademskoj godini, a i svih onih generacija nastavnika i znanstvenika koji su oblikovali naš Fakultet svojim radom i znanjem. Ovi novi prostori u kojima se nalazimo nešto više od pet godina, u kojima zajedno s kolegama s PMF-a i Pomorskog fakulteta ulažemo značajna sredstva i stalno unapređujemo novu znanstveno istraživačku laboratorijsku opremu koju koju nabavljamo kroz projekt Funkcionalne integracije Zgrade tri fakulteta, novi kadrovi koji dolaze na Fakultet daju nam veliki zamah, a siguran sam da će biti još intenzivnije u narednim godinama. Naime, u okviru projekta u prošloj akademskoj godini nabavljena je znanstveno-istraživačka oprema i laboratorijski namještaj u vrijednosti od 6,7 milijuna kuna, a završeni su i radovi na poboljšanju energetske učinkovitosti zgrade - kazao je dekan Erceg u svom izvješću o radu u protekloj godini.

Istaknuo je kako je uspješno završen proces reakreditacije i da se uskoro očekuje izdavanje potvrda o ispunjavanju uvjeta za izvođenje nastave na svim preddiplomskim i diplomskim studijima koji se izvode na Fakultetu.

- Cjelokupna planirana nastava provedena je sukladno epidemiološkim mjerama. Također, znanstvena produktivnost Fakulteta je u porastu, zahvaljujući i novoj znanstveno-istraživačkoj opremi i boljoj suradnji i unutar i van Fakulteta. Na Fakultetu u ovoj akademskoj godini održana su i tri međunarodna kongresa s oko 350 sudionika, čime je značajno poboljšana vidljivost Fakulteta i Sveučilišta u Splitu - ustvrdio je dekan Erceg, izrazivši zadovoljstvo postignutim u prošloj akademskoj godini.

Svečana proslava je bila prigoda da se dodijele nagrade i priznanja.
PRIZNANJE se dodijelilo članovima Povjerenstva za izradu „Samoanalize Kemijsko-tehnološkog fakulteta u Splitu“:
Interno osiguravanje kvalitete i društvena uloga visokog učilišta: prof. dr. sc. Nataša Stipanelov Vrandečić, doc. dr. sc. Marin Ugrina, prof. dr. sc. Nediljka Vukojević Medvidović, izv. prof. dr. sc. Ani Radonić
Studijski programi: prof. dr. sc. Vesna Sokol, prof. dr. sc. Branka Andričić, prof. dr. sc. Sandra Svilović, doc. dr. sc. Lea Kukoč Modun, doc. dr. sc. Danijela Skroza, doc. dr. sc. Zvonimir Marijanović
Nastavni proces i podrška studentima: izv. prof. dr. sc. Ante Prkić, doc. dr. sc. Mario Nikola Mužek, Verica Vučičić, dipl. inž., Marijana Jurić, dipl. iur., Antonija Zorić
Nastavnički i institucijski kapaciteti: prof. dr. sc. Ladislav Vrsalović, doc. dr. sc. Nives Vladislavić, Snježana Dešković, Antonia Plazonić Parađina, dipl. iur., Josip Belas, mag. iur.
Znanstvena djelatnost: prof. dr. sc. Dražan Jozić, izv. prof. dr. sc. Ivica Blažević, doc. dr. sc. Sanja Tipurić Spužević, Maja Donkov, mag. bibl.
Savjetnici Povjerenstva: prof. dr. sc. Igor Jerković, prof. dr. sc. Nenad Kuzmanić, prof. dr. sc. Zoran Grubač, prof. dr. sc. Mladen Miloš, prof. dr. sc. Tea Bilušić, Vesna Drašković, dipl. iur

PRIZNANJE za izuzetan doprinos u razvoju sustava unaprjeđenja kvalitete Kemijsko-tehnološkog fakulteta u Splitu dobila je  prof. dr. sc. Nataša Stipanelov Vrandečić

PRIZNANJE za izuzetan doprinos u ustrojavanju i vođenju zajedničkog studija na engleskom jeziku, Fakulteta kemijskog inženjerstva i tehnologije u Zagrebu i Kemijsko-tehnološkog fakulteta u Splitu, pod nazivom CHEMICAL AND ENVIRONMENTAL TECHNOLOGY dodijeljeno je: prof. dr. sc. Branki Andričić, prof. dr. sc. Slobodanu Briniću, prof. dr. sc. Dražanu Joziću, doc. dr. sc. Ivoni Nuić.

DEKANOVA NAGRADA studentima završnih godina studija i to po jedna nagrada studentima sa najvišim prosjekom ocjena na studiju dodijeljena je:
Katarini Usanović, studentici preddiplomskog sveučilišnog studija Kemija
Draženu Čaliću, student preddiplomskog sveučilišnog studija Kemijska tehnologija
Ivani Dželalija, studentici preddiplomskog sveučilišnog studija Prehambena tehnologija
Miji Ramljak, studentici diplomskog sveučilišnog studija Kemijska tehnologija
Ani Vučak, studentici diplomskog sveučilišnog studija Kemija
Josipi Bumbak, studentici diplomskog sveučilišnog studija Prehrambena tehnologija

U znak priznanja za višegodišnji rad na Fakultetu, zahvalnice prigodom umirovljenja dodijeljene su Smiljani Kapov i Jadranki Vučak, prof.

Na Danu Fakulteta minutom šutnje odana je počast prof. dr. sc. Petru Kroli, preminulom umirovljenom profesoru.