Sveučilišni sport

Sportaši Sveučilišta u Splitu na prijemu kod predsjednika RH Zorana Milanovića

Predsjednik Republike Hrvatske Zoran Milanović, 20.prosinca 2022., primio je studente, natjecatelje i osvajače medalja na Europskim sveučilišnim igrama 2022., FISU Svjetskom sveučilišnom kupu u borilačkim sportovima i predstavnike Hrvatskog akademskog sportskog saveza.

Prijemu je nazočila nogometna reprezentacija Sveučilišta u Splitu i studentica Tina Radić (Judo), osvajači brončanih medalja na Europskim sveučilišnim igrama 2022. Zajedno sa studentima bili su i izbornik nogometne reprezentacije Ante Rađa i pomoćni trener Marko Erceg te izbornik Judo reprezentacije Saša Krstulović i pomoćni trener Goran Kuvačić, zatim Toni Gamulin, voditelj sveučilišnog Odjela za studentski standard i sport te Ivan Tustonjić, predstavnik Splitskog sveučilišnog sportskog saveza.

Europske sveučilišne igre, održane u srpnju ove godine u Łódźu u Republici Poljskoj, jedan su od najvećih multi-sportskih događaja u Europi na kojem sudjeluju europski studenti-sportaši, reprezentativci svojih sveučilišta, veleučilišta i visokih škola. Ovogodišnje Europske sveučilišne igra okupile su 4800 sportaša s 441 europskog sveučilišta i 37 država, a tijekom dva tjedna održana su natjecanja u 20 sportova. Hrvatski predstavnici osvojili su ukupno 17 medalja u timskim i individualnim sportovima.

Čestitavši studenticama i studentima na sportskim uspjesima predsjednik Milanović rekao im je da cijeni njihov rad i trud jer shvaća koliko je komplicirano biti i student i vrhunski sportaš. „Cijenim tu posvećenost. Nadam se da vam izlaze u susret, to je komplicirano. Vrhunski sport je izniman, vrh skale, to može izgurati jako malo ljudi. Vi ste među njima i moj duboki respekt“, poručio je Predsjednik.

Čestitamo svima našim studentima na postignutim uspjesima.

Izvor: Ured predsjednika RH/Marko Beljan