Sveučilišni sport

STUDENTSKE SPORTSKE SUBOTE Nikad nije kasno za igre koje su obilježile naše djetinjstvo

Sigurno ste barem jednom u djetinjstvu imali priliku zaigrati graničara, križić-kružić, briškulu i Fifu na Playstationu. Sigurno vas navedene igre asociraju na bezbrižnost i dječju lepršavost, potiču na druženje s obitelji i prijateljima, ali i onaj dobri, stari natjecateljski duh. Splitski sveučilišni sportski savez baš je zbog toga, organizirao događaj popularno nazvan Studentske sportske subote, koji se zbog velikog odaziva održava iz godine u godinu pa tako i u posljednjem mjesecu ove kalendarske godine. Sve se održalo u dvije jedinstvene, najzanimljivije subote na Sveučilištu, 3. i 10. prosinca, u Sportskoj dvorani Kampus. Prva je subota bila rezervirana za nadmetanje u graničaru i pilot izdanju kompilacije triju kratkih zanimljivih igara – rušenje čunjeva, gađanje na prazan gol i “križić-kružić”. Druge subote studenti su odmjerili snage i znanje. Na red je došao kviz općeg, sveučilišnog i sportskog znanja, odbojka, briškula/trešeta i najpopularnija videoigra – FIFA ‘23.

”Jako smo se zabavili u svakoj igri, što je zapravo i poanta cijele priče; druženje i dobra zabava. Nas dvoje ćemo se motivirani ovogodišnjom pobjedom prijaviti i dogodine uz ista očekivanja (barem u kartama). Pozivamo sve one koji misle da nas mogu savladati da dođu dogodine i izazovu nas! Garantiramo dooooobar kartaški meč!”, kazali su nam studenti Kineziološkog fakulteta u Sveučilišta u Splitu, prvoplasirani kartaši, Duje Zlović i Tonka Martinić. U moru ispita, kolokvija i nanizanih stranica gradiva, dvije po mnogo čemu posebne subote probudile su emocije i sjećanja iz našeg djetinjstva te bljesnule u ritmu ujednačenih studentskih dana. Upalite podsjetnike jer nam do nove zabave Studentskih sportskih subota preostaje čekati oko 365 dana, a do tada sve obavijesti o drugim zanimljivijim aktivnostima UniSport ST-a pronađite na društvenim mrežama (@unisportsplit)!

Piše: Ivan Gudelj/Universitas

Foto: Ante Mandić