Sveučilište u Splitu na InnovAzul konferenciji u Cadizu

U periodu od 29. studenog do 2. prosinca 2022. godine, Sveučilište u Cadizu, u suradnji s ostalim uvaženim partnerima, organiziralo je međunarodni događaj na temu plave ekonomije koji je sveukupno posjetilo više od 2.500 posjetitelja. Ovaj događaj je umrežio brojne dionike iz područja plave ekonomije, te je u sklopu događaja organiziran i Technology Transfer Day koji je organizirao UTT ured Sveučilišta u Splitu u suradnji sa Sveučilištem u Cadizu te je na poslovnim susretima, u njihovoj organizaciji sudjelovao i niz tvrtki iz Hrvatske.

Također, SEA-EU alijansa je u sklopu ovog događaja imala organizirane višednevne aktivnosti. Jedna aktivnost se odnosila na SEA-EU DOC projekt u sklopu kojeg je održana prezentacija dosadašnjih postignuća, ali i panel diskusija na temu: "Skills beyond academia" s predstavnicima akademskog, ali i poslovnog svijeta.

Drugi SEA-EU dan je bio posvećen SEA-EU i reSEArch-EU projektima. U sklopu programa su prorektori za znanost sa partnerskih SEA-EU sveučilišta prezentirali mogućnosti razvoja u području "plave ekonomije", pri čemu je prorektor Sveučilišta u Splitu prof. dr. sc. Igor Jerković prezentirao istraživačke i nastavne aktivnosti Sveučilišta u Splitu u ovom području. Nakon toga je održana kratka SEA-EU konferencija u sklopu koje je doc. dr. sc. Goran Ćorluka održao prezentaciju "From Mass Tourism to Overtourism". U posljednjem dijelu programa, održana je panel rasprava na temu: "Research and business relationship" u kojoj su sudjelovale prof.dr. sc. Leandra Vranješ Markić te dr. sc. Tanja Šegvić Bubić s Instituta za oceanografiju i ribarstvo u Splitu.

U sklopu ovih susreta, održan je niz grupnih i bilateralnih sastanaka prorektora partnerskih sveučilišta, među kojima su prorektori prof. dr. sc Zoran Đogaš i prof. dr. sc. Igor Jerković dogovorili brojne buduće projekte i suradnje.