Sveučilištu u Splitu odobrena Erasmus povelja u visokom obrazovanju za novo programsko razdoblje

Prema obavijesti Izvršne Agencije Europske komisije za obrazovanje, audiovizualnu politiku i kulturu (EACEA) o rezultatima poziva za dodjelu Erasmus povelje u visokom obrazovanju (Erasmus Charter for Higher Education - ECHE) za 2020. godinu. Sveučilište u Splitu je, nakon uspješne prijave, postalo nositelj ECHE povelje za novo programsko razdoblje.

Biti nositelj ECHE povelje od iznimne je važnosti za Sveučilište u Splitu, jer je preduvjet za sudjelovanje u programu Erasmus+ za razdoblje od 2021. do 2027. godine i predstavlja okvir za kvalitetnu provedbu svih Erasmus+ aktivnosti.

Visoka učilišta kojima je dodijeljena ova Povelja obvezuju se na daljnju internacionalizaciju ustanove i pridonošenje ciljevima Europskog prostora obrazovanja. Osnovna načela Povelje nalažu kvalitetnu provedbu mobilnosti studenata i osoblja visokih učilišta, razvoj partnerstva s inozemnim visokim učilištima sukladno svojim strategijama internacionalizacije, promicanje mogućnosti za pojedince u nepovoljnom položaju, provedbu načela nediskriminacije i jednakog pristupa, razvoj transnacionalnih aktivnosti podučavanja. Dodatno, za novo programsko razdoblje Povelja ističe provedbu kombiniranih (blended) mobilnosti, automatskog priznavanja ishoda mobilnosti, “digitalizaciju” Erasmusa te uvođenje građanske uključenosti i ekološke prihvatljivosti u projektne aktivnosti.