Veleposlanik Indije u Hrvatskoj Raj Kumar Sirarstava posjetio Sveučilište u Splitu

Veleposlanik Indije u Hrvatskoj Raj Kumar Sirarstava posjetio je u četvrtak 22,. listopada Sveučilište u Splitu gdje su ga u Rektoratu primili rektor prof.dr.sc. Dragan Ljutić i voditeljica Ureda rektora Ivana Pletković.

Na sastanku je bilo riječi o mogućoj suradnji  splitskog sveučilišta sa sveučilištima u Indiji i to u vidu razmjene  studenata i profesora te u potencijalnim zajedničkim projektima, kao i pobližem upoznavanju splitskih studenata s indijskom kulturom, znanošću i sportom.

Gospodin Sirarstava  je u Indijski diplomatskoj službi od 1997. godine, a radio je u mnogim misijama u inozemstvu poput Madrida, Yangona, Beča, Brazila i Tokija. Veleposlanikom Republike Indije u Republici Hrvatskoj imenovan je u rujnu 2020.