Znanost i tehnologija

Informativna radionica „Što je to patent?“

Informativna radionica pod nazivom „Što je to patent?“ održat će se u petak, 12. srpnja, s početkom u 11 sati u multifunkcionalnoj dvorani na 2. katu sjeverne zgrade Sveučilišne knjižnice u Splitu, Ruđera Boškovića 31, Split.

U okviru jednosatne radionice saznajte najvažnije činjenice o zaštiti intelektualnog vlasništva patentom.

Jeste li znali:

• Plod ljudskoga intelekta pod određenim uvjetima predstavlja njegovo intelektualno vlasništvo čije uspješno iskorištavanje može biti vrijedno

• Patentne baze su najveći repozitorij znanja

• Kako bi se rezultat istraživanja mogao komercijalizirati potrebno ga je zaštiti

• Sveučilište u Splitu potiče zaštitu patenta

Nakon predavanja svi zainteresirani imati će priliku međusobno razgovarati, a Ured za projekte i  transfer tehnologije Sveučilišta u Splitu će vas usmjeriti i savjetovati u svim područjima vezanim za prava intelektualnog vlasništva.

Prijave se primaju putem poveznice: https://forms.gle/ehQXxtvxQ2DSoGXj7

Detaljan program radionice se nalazi u prilogu obavijesti.

Vezani dokumenti