Znanost i tehnologija

Otvaranje izložbe o podvodnoj arheološkoj baštini otoka Hvara

Otvaranje izložbe o podvodnoj arheološkoj baštini otoka Hvara, održat će se u utorak, 8. listopada, u 20.30 sati u Arsenalu, u gradu Hvaru. Na izložbi će se po prvi put široj javnosti prezentirati rezultati dugogodišnjih istraživanja podmorja otoka Hvara koje provodi Sveučilište u Splitu preko svoje sastavnice Umjetničke akademije Sveučilišta u Splitu, Odjel za likovnu kulturu i umjetnost, odnosno voditeljice istraživanja Tee Katunarić Kirjakov. Na izložbi će se po prvi put predstaviti  i jedinstveno otkriće u našoj županiji, netaknutog rimskog antičkog brodoloma s teretom amfora iz 2./1.st.pr.Kr. Trenutačno se radi na zaštiti ove vrijedne pomorske baštine, a na tom projektu surađuju i druge sastavnice Sveučilišta, osobito Pomorski fakultet. Na istraživanjima su sudjelovali i studenti splitskog, zagrebačkog i zadarskog sveučilišta uz brojne hrvatske i strane stručnjake i studente.

Vezani dokumenti