Znanost i tehnologija

Pozivamo Vas na online predstavljanje aktivnosti Erasmus+ projekta SHOUT

Budite s nama u petak, 11. prosinca i saznajte više o ulozi društvenih i humanističkih znanosti u suvremenom društvu

Institut za društveno odgovorno poslovanje i Sveučilište u Splitu u okviru Erasmus+ projekta SHOUT organiziraju webinar, koji će se održati u petak, 11. prosinca 2020. godine od 11:00 – 12:00.

Webinar je otvoren za javnost uz obvezu prethodne registracije i besplatan je za sudjelovanje.

Kako sudjelovati?

Registrirajte se preko sljedeće poveznice: https://us02web.zoom.us/meeting/register/tZEudumrrDwrGt0rFyH3qYeCFgcCUcp62j-c do 10. prosinca 2020. godine.

Cilj događaja je predstaviti projekt SHOUT i aktivnosti kojima se teži ojačati inovacijski kapacitet i transformacijsku ulogu sveučilišta, malih i srednjih poduzeća i nevladinih organizacija na području rješavanja složenih problema koji su predstavljeni u UN-ovim ciljevima održivog razvoja i na području razvoja inovativnih održivih rješenja kroz model međusektorske suradnje uz bolju razmjenu znanja između različitih dionika, diplomanata društvenih i humanističkih znanosti i bolju zapošljivost istraživača.

Glavni ciljevi projekta:

- razviti obrazovne programe za nastavnike društvenih i humanističkih znanosti, pomoćno-istraživačko osoblje i stručnjake u ovom području kako bi poboljšali svoja znanja, vještine i kompetencije u komunikaciji i odgovoru na izazove UN-ovih ciljeva održivog razvoja, poduzetništva i istraživačkog pristupa i načina razmišljanja
- razviti istraživački pristup temeljen na procesu učenja u kojem će studenti, profesori i stručnjaci raditi zajednički na pronalaženju rješenja kako bi uspješno adresirali izazove UN-ovih ciljeva održivog razvoja
- stvoriti samoodrživ HUB za istraživanje i inovacije u području društvenih i humanističkih znanosti u kojem će visokoškolske ustanove, mala i srednja poduzeća te nevladine organizacije moći razmjenjivati znanje, olakšati daljnju suradnju i ojačati zajednička održiva rješenja na europskoj razini
- poboljšati vidljivost društvenih i humanističkih istraživanja i ojačati njihov utjecaj na šire društveno-ekonomsko okruženje, posebno u području održivih transformacija  i inovacija ojačati suradnju između različitih sektora, poboljšati kanale umrežavanja i premostiti jaz između istraživanja i prakse.

Za više informacija o samom projektu, posjetite internet stranicu: https://shout-project.eu/