Znanost i tehnologija

Promocija knjige „Food&Focus“ autorice Sare Kostović, studentice KTF-a

U organizaciji Udruge bivših studenata i prijatelja Kemijsko-tehnološkog fakulteta održat će se promocija knjige „Food&Focus“ autorice Sare Kostović, u utorak, 20. prosinca s početkom u 17.30 sati u amfiteatru tri fakulteta 3F-A0-2, Ruđera Boškovića 35.

Sara Kostović je studentica KTF-a, smjer prehrambena tehnologija. Uz studij se intenzivno bavi aktivnostima vezanim uz pravilnu prehranu mladih, a posebno sportaša. Već dulje vrijeme samostalno se educira u područjima prehrane, nutricionizma te utjecaja istog na izvedbu različitih sportskih aktivnosti. Uz navedeno, Sara je i "food blogerica“, sportska kolumnistica te aktivna sudionica različitih projekata na tematiku promoviranja pravilne prehrane među mladima, studentima i rekreativnim sportašima. Ovu promociju popratit će i javljanja uživo nekoliko hrvatskih sportaša koji su sudjelovali u stvaranju ove knjige te pomogli u realizaciji Sarine ideje. Uz navedeno, Sara će govori o tome kako je to biti student i istovremeno graditi profesionalnu karijeru, napisati vlastitu knjigu i ostvariti se u željenom području. Također će govoriti o sportskim iskustvima u cijelom projektu, kao i o osobnim poveznicama s prehranom.