Znanost i tehnologija

Sveučilište u Splitu s partnerskim sveučilištima saveza SEA-EU sudjeluje na manifestaciji Sea Tech Week

Na dvanaestom izdanju konferencije Sea tech Week, koja se održava u periodu od 12. do 16. listopada, sudjeluje i Sveučilište u Splitu zajedno sa svim partnerskim sveučilištima iz alijanse Europsko sveučilište mora (SEA-EU). Sea Tech Week, manifestacija vezana za istraživanja i inovacije na moru, ove se godine odvija virtualno, a organizira ga zajednica Campus mondial de la mer (Bretagne, Francuska). Tema  ovogodišnjeg izdanja je „Promatranje: od morskog dna do svemira“.

Savez SEA-EU u sklopu konferencije ima dvije sekcije. Na prvoj koja se održala u srijedu, 14. listopada, pod nazivom „Strategies and key commitment of each of the 6 universities on marine observation“ sudjelovali su prof. dr. sc. Leandra Vranješ Markić, prorektorica za znanost i inovacije i  dr.sc. Hrvoje Mihanović s Instituta za oceanografiju i ribarstvo, kao naš pridruženi partner, zajedno s ostalim predstavnicima svih šest partnerskih sveučilišta.

Na sekciji „Uses of images and instrumentation in observatory“ koja će se održati sutra, 15. listopada, naši predstavnici su doc.dr.sc. Žarko Kovač s Prirodoslovno-matematičkog fakulteta i dr.sc. Ivan Racetin s Fakulteta građevinarstva, arhitekture i geodezije.

Manifestacija Sea Tech Week uključuje više od 30 znanstvenih i tehnoloških sesija, sajam s oko 30 izlagača i više od 200 BtoB sastanaka, a 12. virtualni Sea Tech Week i nastavlja tradiciju prethodnih događanja kao interdisciplinarne platforme koja okuplja istraživače, tvrtke, predstavnike institucija i studente.

Vezani dokumenti