Na Filozofskom fakultetu, u sklopu obilježavanja Mjeseca hrvatskoga jezika, održana je radionica „Doživi glagoljicu, najstarije hrvatsko pismoˮ. Radionicu je vodila prof. dr. sc. Katarina Lozić Knezović s Odsjeka za hrvatski jezik i književnost.
Sudionici radionice imali su priliku upoznati se s temeljnim značajkama glagoljice, najstarijega hrvatskog pisma, te s njezinom poviješću i važnom ulogom u hrvatskoj kulturnoj i jezičnoj baštini. Nakon uvodnoga teorijskog dijela uslijedio je i praktični dio radionice u kojem su sudionici kroz kreativan i neposredan rad pobliže upoznali ovaj važan dio hrvatske pismenosti. Radionica je održana u poticajnom i ugodnom ozračju, a velik interes sudionika potvrdio je trajnu privlačnost glagoljaške tradicije i njezinu važnost u razumijevanju razvoja hrvatskoga jezika i kulture.
