SVEUČILIŠNA GALERIJA

Sveučilišna galerija smještena je u samom srcu Sveučilišnog kampusa, u zgradi Rektorata i  Sveučilišne knjižnice u Splitu te predstavlja impozantni izložbeni prostor na dvije etaže.

Galerija predstavlja mjesto otvorenog kulturnog sadržaja u kojima izlaže djela suvremene vizualne umjetnosti. Osim godišnjih programskih  izložbi, ovo je mjesto različitih događanja od promocija knjiga, znanstvenih skupova, predstava, koncerata, radionica, domaćih i međunarodnih susreta kao i press konferencija. Ciljevi Sveučilišne galerije usmjereni su ponajprije približavanju umjetnosti studenskoj populaciji, ali i obogaćivanju ovdašnje likovne scene kvalitetnim izložbama, programima i suradnjama te pružanju mogućnosti za afirmaciju mlađih umjetnika, a sve u svrhu našeg usmjerenja u ostvarivanju pedagoške, edukacijske i umjetničke  zadaće. Godišnji program Galerije pomno se izrađuje.

Galerija surađuje sa umjetničkim organizacijama, ustanovama u kulturi, a dugogodišnja suradnja ostvarena je sa splitskom Galerijom Brešan koja u našem godišnjem programu nudi dvije  izložbe iz ciklusa “Svatko na svojoj strani” čime obogaćuje program izvrsnošću odabranih djela suvremene hrvatske umjetnosti ali i šire. Međunarodno Splitgraphic bijenale postao je nezaobilazni dio izložbene aktivnosti Galerije, a u naš prostor donosi različitost te nagrađivanu svjetsku suvremenu grafičku produkciju.

Pod stručnim vodstvom Galerija organizira i edukativne radionice, kao dar Sveučilišta u Splitu i njegovih sastavnica djeci, učenicima i studentima naše županije. U sklopu posjeta upoznajemo ih sa sadržajem unutar Sveučilišne knjižnice, kao i pisanom baštinom koju knjižnica čuva u svome arhivu.

Članovi stručnog  vijeće za vizualnu umjetnost galerije su: red. prof. (T), Kažimir Hraste, izv. prof. Edvin Dragičević i Ana Radić Bizjak, dipl. restaurator/konzervator.

SVEUČILIŠNA GALERIJA NOVOSTI

POZIV ZA ISKAZIVANJE INTERESA ZA IZLAGANJE U 2023. GODINI U SVEUČILIŠNOJ GALERIJI

Sveučilište u Splitu u skladu sa svojom Strategijom  posebno u okviru 1. strateškog područja  ZNANOST I ISTRAŽIVANJE, UMJETNOST I STVARALAŠTVO i  strateškog cilja 4. u okviru kojega se potiče umjetničko stvaralaštvo s naglaskom interdisciplinarne interakcije kulturne baštine i suvremenih kreativnih industrija,  objavljuje  poziv za iskazivanje interesa za izlaganje u  Sveučilišnoj galeriji, Ruđera Boškovića 31, Split.

Ovaj poziv odnosi se za sudjelovanje u godišnjem izlagačkom programu Galerije za 2023. godinu.

Za iskazivanje interesa potrebno je popuniti prijavnicu koja je sastavni dio poziva za iskazivanje interesa. Uz prijavnicu se, ako je potrebno, prilaže i dodatna dokumentacija u naznačenim formatima.

Dostavljena dokumentacija se ne vraća. Poziv je otvoren do 1. kolovoza 2022. godine.

Prijavu s prilozima potrebno je poslati elektroničkim putem u naznačenim formatima na  sveucilisna.galerija@unist.hr.

Nepravodobne i nepotpune prijave neće se razmatrati.

Potrebna dokumentacija nalazi se u prilogu ove objave.

Vezani dokumenti