Kultura i umjetnost

U sklopu Europske noći istraživača - izložba "Zemlja bez mora"

Izložba "Zemlja bez mora" dio je aktivnost ovogodišnje Europske noći istraživača koja je odvija u okviru Blue-connect projekta čiji je koordinator Sveučilište u Splitu, a nastala je suradnjom dr. sc. Darije Ezgeta Balić s Instituta za oceanografiju i ribarstvo i Julijane Voloder, prof., akademske kiparice, profesorice iz Škola likovnih umjetnosti

U navedenom projektu sudjelovali su učenici 2., 3. i 4.razreda kiparskog dizajna koji su osmislili u kružnoj formi apstraktnu predodžbu zemlje bez mora.

Same skulpture su raznog sadržaja, kamena, betona, različitog vrsta otpada koji pesimistično nagovještavaju apokaliptičnu mogućnost izgleda Zemlje ako se u potpunosti ekološki ne osvijestimo. Kao suprotnost skulpturama izložbu prati  i 10-tak reljefa u tehnici cristal resine koji obrađuju temu vode i samog mora, svu njegovu ljepotu i važnost održavanja i ljudskog opstanka života na Zemlji.

Izložbu je moguće pogledati od četvrtka 29. rujna u Sveučilišnoj galeriji u Splitu.