Predstavljanje Sveučilišta u Splitu

Priznanje Sveučilištu u Splitu na Smotri u Zagrebu

Sveučilište u Splitu je na Smotri Sveučilišta u Zagrebu dobilo priznanje za najbolje predstavljanje u kategoriji ostalih sudionika. Nagradu je prorektorici za nastavu splitskog sveučilišta prof. dr. sc. Rosandi Mulić 25. studenog, zadnjeg dana održavanja Smotre, uručio rektor Sveučilišta u Zagrebu prof. dr. sc. Damir Boras s prorektoricom prof. dr. sc. Ivanom Čuković Bagić. Prilikom dodjele priznanja rektor Boras je istaknuo dobru suradnju dvaju sveučilišta, kazavši kako je zasigurno studiranje u Splitu , kao i život, jako lijepo. Rektor Boras je podsjetio kako je Split ove godine šampion turizma, a te naglasio kako su splitsko i zagrebačko sveučilište partneri u razvoju hrvatskog akademskog i općenito obrazovnog sustava, ulažući trud u cilju unapređenja visokog obrazovanja i studentskog standarda kako bi mladi ljudi ostali u domovini. Također, rektor Boras je pohvalio znanstvenu izvrsnost Sveučilišta u Splitu. Atraktivnu prezentaciju Sveučilišta u Splitu, koja je i za ove Smotre privukla veliki broj posjetitelja, osmislila je Helena Bule s Pomorskog fakulteta.