Predstavljanje Sveučilišta u Splitu

Sveučilište u Splitu predstavilo se na Sajmu poslova u Dubrovniku

Sveučilište u Splitu se već tradicionalno predstavilo posjetiteljima devetog  Sajma poslova i obrazovanja u sveučilišnoj auli u Dubrovniku. Svi zainteresirani su se mogli informirati o mnogobrojnim sveučilišnim i stručnim studijskim programima koje nude njegove sastavnice.

Na Sajmu, koji se održavao u četvrtak 14. travnja, pedesetak prijavljenih poslodavaca iz hotelijerskog sektora, ugostiteljstva, trgovine, brodarstva, zdravstva, državnih i lokalnih službi te nevladinih organizacija predstavili su raspoloživa radna mjesta. Istodobno, učenici i studenti su se upoznali s mogućnostima daljnjeg obrazovanja i stipendiranja. Ove godine Sajam je poprimio i međunarodni karakter pa tako gostuju i poslodavci iz Bosne i Hercegovine te Crne Gore.

Sveučilište je pokazalo koje sve mogućnosti visokoškolskog obrazovanja nudi, od preddiplomske do poslijediplomske razine brojnim zainteresiranim učenicima i studentima.

Organizator Sajma poslova Dubrovačko-neretvanske županije bio je Hrvatski zavod za zapošljavanje – Područni ured Dubrovnik, čiji je predstojnik Dasen Jasprica istaknuo kako je ovo zapravo “Sajam poslova i obrazovanja jer su tu i obrazovne institucije iz Dubrovačko-neretvanske županije i Splitsko – dalmatinske“.

-Učenici završnih razreda osnovnih i srednjih škola imali su pravu priliku doći do informacija o budućem obrazovanju, o svim zanimanjima, zatim saznati informacije o tome što se na tržištu traži više, što manje, a što se uopće ne traži, kako bi taj izbor bio što kvalitetniji – rekao je Jasprica naglasivši kako će stručnjaci iz Zavoda svim zainteresiranim pomoći da  ispitaju svoje kvalitete i mogućnosti.
-Važno je želje i interese na pravi način kanalizirati u dobar izbor srednjih škola i studija – zaključio je Jasprica.

Sajam poslova svečano je otvorio Mario Bebić, pomoćnik ministrice rada i mirovinskoga sustava Nade Šikić