Predstavljanje Sveučilišta u Splitu

Sveučilište u Splitu se predstavlja na na Smotri Sveučilišta u Zagrebu

Sveučilište u Splitu se tradicionalno predstavlja na Smotri Sveučilišta u Zagrebu koja se od 22. do 24. studenog održava u prostorima Studentskog centra. Manifestaciju je u četvrtak, 22. studenog, svečano otvorila predsjednica Republike Hrvatske Kolinda Grabar-Kitarović, uz nazočnost domaćina svečanosti prof. dr. sc. Damira Borasa, rektora Sveučilišta u Zagrebu i njegovih suradnika te brojnih uzvanika. Otvaranju je prisustvovao i izv. prof. dr. sc. Goran Kardum, prorektor za nastavu.

Prorektor Kardum je potom posjetio i štand na kojem je Sveučilište u Splitu učenicima završnih razreda srednje škole, kao i svima onima zainteresiranima za nastavak školovanja na svim razinama visokoškolskog obrazovanja predstavilo 170 studijskih programa na 11 fakulteta, četiri odjela i jednoj umjetničkoj akademiji. Tom prigodom predstavljena je i nova brošura, u kojoj su uz studijske programe, predstavljene i znanstvena izvrsnost našeg Sveučilišta te mogućnosti u okviru međunarodne suradnje, ali i bavljenja sportom za sve one koji se odluče svoje studentske dane provesti u Splitu.