Trodnevna radionica SEA-EU Goes Greener, koja okuplja sudionike iz partnerskih sveučilišta zbog zajedničkog rada na osnaživanju održivih inicijativa unutar SEA-EU alijanse, otvorena je u utorak, 8. travnja na Kemijsko-tehnološkom fakultetu Sveučilišta u Splitu.
Naime, cilj zadatka 4.4 je podržati partnerska sveučilišta alijanse u njihovim naporima ostvarivanja ciljeva Agende 2030. Predstavnici devet sveučilišta, koji svakodnevno rade na održivosti, surađuju u uspostavljenoj Mreži održivosti SEA-EU 2.0 promičući zelene prakse na različitim razinama. Jedan od ishoda bit će izrada Zelene povelje, kodeksa dobre prakse za akademsku zajednicu, ali i institucije povezane s aktivnostima alijanse.
Stoga je prvi dan radionice na Sveučilištu u Splitu bio posvećen predstavljanju sveučilišnih timova i jedinica koje se bave održivošću te zajedničkom osmišljavanju karte održivosti i strategija za kontinuirano povezivanje, a sljedećih dana naglasak je na razradi i usvajanje Zelene povelje te prezentacije lokalnih zelenih inicijativa.
Sudionike radionice je uvodno pozdravila Gordana Dujmović, tehnička voditeljica SEA-EU 2.0 projekta. Dobrodošlicu im je poželio i dekan Kemijsko-tehnološkog fakulteta prof. dr. sc. Matko Erceg koji im je predstavio Fakultet te još dva važna događanja koja se odvijaju ovog tjedna na ovoj sveučilišnoj sastavnici - Međunarodni BIP program pod nazivom "Ostvarivanje ciljeva održivog razvoja kroz prizmu kemije, kemijske i prehrambene tehnologije“ te petu ZORH konferenciju. Istaknuo je važnost tema vezanih za održivost te rad članova alijanse na temama zajedničkog interesa.
Program radionice