Tradicionalni skup Pravnog fakulteta u Splitu Hrvatsko-francuski upravnopravni dani, dvodnevni međunarodni simpozij, svečano je otvoren 15. rujna u Mediteranskom institutu za istraživanje života (MedILS). Ova konferencija se odvija već 16. godinu zaredom, a nakon dvije pandemijske godine i online održavanja, opet je na jednom mjestu okupila ugledne pravne stručnjake iz Hrvatske i Francuske. Ove godine glavna tema skupa je "Kvaliteta pravne norme s posebnim osvrtom na upravno pravo – La qualite du droit".
Izv. prof. dr. sc. Ratko Brnabić, dekan Pravnog Fakulteta u Splitu, uvodno je pozdravio sve okupljene, kao i izv. prof. dr. sc. Željko Radić, prorektor Sveučilišta u Splitu za pravna pitanja, koji je istaknuo važnost održavanja ovog simpozija dugogodišnje tradicije kako za Fakultet, tako i za Sveučilište u cjelini.
Sudionike skupa su pozdravili Stéphane Braconnier, predsjednik (rektor) Sveučilišta Panthéon-Assas, Paris 2, Gaël Veyssière, veleposlanik Republike Francuske u Hrvatskoj, Yves Gounin, državni savjetnik, predstavnik voditelja Državnog savjeta Francuske, Inga Vezmar Barlek, predsjednica Visokog upravnog suda Republike Hrvatske, Stipe Čogelja, zamjenik župana Splitsko-dalmatinske županije, Mario Jelušić, predstavnik Ustavnog suda Republike Hrvatske, Zdenka Pogarčić, ravnateljica Ureda za zakonodavstvo Vlade Republike Hrvatske i Josip Salapić, državni tajnik Ministarstva pravosuđa i uprave Republike Hrvatske i izaslanik predsjednika Vlade RH Andreja Plenkovića.
Simpozij organiziraju Sveučilište u Splitu, Pravni fakultet u Splitu, Sveučilište Panthéon Assas, Pariz II, Državni savjet Republike Francuske, Ured za zakonodavstvo Vlade Republike Hrvatske, Visoki upravni sud Republike Hrvatske, Centar za europsku dokumentaciju i istraživanja R. Schuman, uz potporu Ustavnog suda RH, Veleposlanstva Francuske Republike u Hrvatskoj, Splitsko-dalmatinske županije i Grada Splita te pokroviteljstvo Ministarstva pravosuđa i uprave Republike Hrvatske.

