Poduzetništvo je "IN"! Budi poduzetan i zaradi!

SPARK* nova inicijativa za studente Sveučilišta u Splitu - poziva studente koji imaju znanja iz poduzetništva da postanu mentori drugim studentima i pri tome zarade!

SPARK* je nova inicijativa za studente Sveučilišta u Splitu, koja se provodi u okviru projekta CHIC (Creating Holistic Innovation Capacity), financiranog iz Europskog instituta za inovacije i tehnologiju. Norveško sveučilište za znanost i tehnologiju (NTNU) ovu aktivnost uspješno provodi duži niz godina, a projektom CHIC će se integrirati na naše Sveučilište.

Što je SPARK*? Studenti koji imaju afinitet prema poduzetništvu i vještine korisne za razvoj start-upa postaju mentori drugim studentima koji žele razviti poduzetničku ideju.

Tko može postati student mentor u SPARK*u? Mentor može postati bilo koji student koji ima određena znanja o poduzetništvu ili je prošao određene poduzetničke treninge (npr. SPI i sl.).

Kako bi izgledao njihov angažman u SPARK*u? Prvo bi sudjelovali na dvodnevnom treningu koji organizira NTNU, a nakon toga postali mentori drugim studentima koji razvijaju svoje poslovne ideje.

Kada i gdje je prvi trening mentorstva? Prvi trening će se održati  2. i 3.11.2021. u SPINIT inkubatoru, Ul. Antuna Gustava Matoša 56, Split.

Što se očekuje nakon treninga? Nakon treninga studenti mentori postaju dostupni drugim studentima koji razvijaju svoje poslovne ideje, te već kroz 11. i 12. mjesec pružaju prva mentorstva.

Zašto bi studenti htjeli sudjelovati? Studenti će za mentoriranje drugih studenata biti financijski nagrađeni. Svi koji prođu trening imat će priliku za mentoriranje kako u ovoj tako i u idućoj godini.

Što je prvi korak? Sve zainteresirane studente molimo da se prijave na prvi trening mentorstva i to putem google forme: https://forms.gle/76DgX4Vfj6cg3U3F7

Za sva pitanja i nejasnoće, student se može slobodno javiti mailom na bpausic@unist.hr ili pozivom na 021-566-331.

Vezani dokumenti