U finalu startup natjecanja "Get in the ring" pobijedio Wingo - osvojio odlazak na svjetsko finale i 120 tisuća kuna

Nakon dvije godine stanke zbog pandemijskih okolnosti održano je Get in the Ring natjecanje, u kojem se okušalo 6 odabranih startupa koji su prošli sve faze selekcije međunarodnog žirija iz svijeta poduzetništva i investicijskog menadžmenta. Pobjedu, odnosno odlazak na globalno natjecanje sljedeće godine i 120.000 kuna, osvojio je startup Wingo, energetsko efikasni pametni stol sa integriranim grijanjem u postolju, namijenjen prvenstveno HoReCa sektoru. Riječ je o prvom stolu u svijetu koji koristi princip kondukcije u grijanju.

U finalu, održanom u Hrvatskom domu 29. listopada, brojni posjetitelji su mogli vidjeti tri uzbudljiva sučeljavanja ideja. Naime, u završnici se našlo 6 odabranih startupova – uz Wingo, tu su još bili drugoplasirani Metabelly i Mr.Popper, koji je osvojio 3. mjesto te AymoLive, Helm Order Monitor i Resplit.

Okupljenima su se u ime organizatora obratili, prof. dr. sc. Ivica Puljak, gradonačelnik Grada Splita i prof. dr. sc. Vinko Muštra, dekan Ekonomskog fakulteta, te prof. dr. sc. Leandra Markić Vranješ, prorektorica za znanost i inovacije, koji su izrazili zadovoljstvo organizacijom događaja i napretkom startup scene u Splitu, uz poziv svim prisutnima, a posebno natjecateljima da nastave s predanim radom na rješenjima koja doprinose poboljšanju kvalitete života u našoj zajednici.

Također, najavljena je kandidatura za domaćinstvo globalnog Get in the Ring natjecanja u 2023. godini.
Inače, Get in the Ring, događaj natjecateljskog karaktera, prilika je za sve startupove koji posluju u Splitu ili su se spremni preseliti u Split. Ukupni nagradni fond od 300.000 kn je osigurao Grad Split, a organizator, Studentski poduzetnički inkubator Ekonomskog Fakulteta Sveučilišta u Splitu, osigurao je Get in the Ring licencu za Hrvatsku i pripremne treninge za sve natjecatelje. Organizacijom ovog natjecanja Grad Split pozicionirao se na globalnoj poduzetničkoj karti kao dio međunarodne Get in the Ring zajednice koja broji 200 gradova diljem svijeta.