UniCompoST Učionica - besplatne edukacije u području gospodarenja otpadom i kružne ekonomije

U sklopu projekta “UniCompoST Učionica” kojeg provode Udruga Alumni Kemijsko-tehnološkog fakulteta i UniCompoST, obrt specijaliziran za razvoj proizvoda u domeni gospodarenja otpadom i kružne ekonomije, tijekom ljeta se provodi program neformalnih edukacija otvorenih za javnost u području gospodarenja otpadom i kružne ekonomije.

Cilj ciklusa edukacija je dati sudionicima uvid u cjeloviti sustav gospodarenja otpadom, fundamentalna znanja i vještine u području gospodarenja otpadom i kružne ekonomije te im približiti trendove iz sektora i industrije.

Raspored edukacija u lipnju:

• 23. lipnja s početkom u 18:00h, edukacija “Gospodari otpadom kao profesionalac”
  • 24. lipnja s početkom u 18:00h, edukacija “Otpadom do nove sirovine: tehnike recikliranja otpada”
  • 27. lipnja s početkom u 18:00h, edukacija “Kompostiranje u kućanstvu”
  • 28. lipnja s početkom u 18:00h, edukacija “Uzgoj bilja za početnike”

Edukacije se održavaju online preko Zoom platforme, a prijave se vrše preko poveznice - https://forms.gle/ukTNmFMfsyUUtTLJ7

Projekt “UniCompoST Učionica” financiran je sredstvima iz programa Europske snage solidarnosti Europske unije, a provodi se kroz cijelu 2022. godinu. Primarni korisnici projekta su obrazovne ustanove, učenici te opća populacija.

Rezultati koje želimo kroz provedbu projekta postići unutar ciljanih skupina su:

• educirati osobe o cjelovitom gospodarenju otpadom i tehnikama recikliranja otpada
  • povećati svijest o nužnosti ispravnog postupanja s otpadom
  • potaknuti korisnike na implementaciju koncepta kružnog gospodarstva u svakodnevni život i aktivnosti
  • potaknuti uvođenje praktičnih aspekata okolišno usmjerenog obrazovanja u obrazovnim ustanovama